Święto Wolności i Solidarności
  • 19.0 ºC  / 66.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Gdańsk Business Run już za 3 dni!
Już w niedzielę 2 września, o godz. 9.00 na starcie największej sztafety charytatywnej w Polsce, Poland Business Run, stanie 1.500 uczestników w 9 polskich miastach. Podobnie jak w zeszłych latach, także Gdańska Organizacja Turystyczna wystawi swoją drużynę!
A
A
data publikacji: 30 sierpnia 2018 r.
 Gdańsk Business Run 2017
Gdańsk Business Run 2017

 

Charytatywna sztafeta Poland Business Run co roku gromadzi na starcie pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami - po raz pierwszy w aż 8 miastach Polski pobiegła ogromna liczba 20 135 osób. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

W Gdańsku bieg odbył się po raz pierwszy 2 lata temu. W zeszłym roku wzięło w nim udział 228 sztafet pięcioosobowych, reprezentujących m.in. gdańskie firmy i instytucje. Dzięki biegaczom z Pomorza udało się pomóc dwóm beneficjentom – Mateuszowi Pędziwiatrowi i Sebastianowi Szostkowi. Fundacja Poland Business Run mogła im pomóc w sfinansowaniu rehabilitacji i profesjonalnych protez.

Beneficjentem Gdańsk Business Run 2018 jest Marek Wesołowski, 22-latek z Kwidzyna, który w grudniu 2017 r. uległ wypadkowi i przeszedł amputację obu nóg na wysokości podudzi. Dzięki bliskim i pomocnym ludziom powoli dochodzi do zdrowia. Aby mógł stanąć na nogi, czeka go długa rehabilitacja i zakup protez, które wymagają znacznych nakładów finansowych. Pomogą w tym biegacze, którzy wezmą udział w gdańskiej edycji tego wyjątkowego sportowego wydarzenia.

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Szczytny cel, promocja aktywnego stylu życia, a przy okazji integracja pracowników polskich firm sprawiły, że impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach. Jak co roku wezmą w niej udział drużyny składające się z 5 zawodników, każdy ma do pokonania dystans ok. 4 km.

Gdańska Organizacja Turystyczna pobiegnie w składzie: Jan Golak, Wojciech Kaim, Martyna Sokołowska, Edyta Procajło oraz Łukasz Wysocki.

 

 Trasa Biegu 2018
Trasa Biegu 2018

 

Dodatkowe informacje

Czym jest Gdańsk Business Run?

Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe równocześnie w ośmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie ponad 20 tysięcy biegaczy pobiegnie w centrach Krakowa, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Łodzi, Gdańska, Lublina i po raz pierwszy w Rzeszowie. W 2017 roku Fundacja Poland Business Run przekazała ponad milion złotych na pomoc 212 osobom z niepełnosprawnościami - finansując zakup sprzętu, protez, rehabilitacji oraz konsultacji psychologicznych.