Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Gdańsk – ich nowy dom
Kochają Gdańsk, choć każdy/a z nich pochodzi z innego miasta i kraju. Nasze miasto jest ich nowym domem – tu pracują i mieszkają. Blisko 20 osób, obcokrajowców którzy związali swoje życie z Gdańskiem, spotkało się w Galerii Sztuk Różnych Magdy Benedy i Macieja Kosycarza na poczęstunku i krótkiej lekcji historii.
A
A
data publikacji: 10 lipca 2017 r.

Spotkanie w Galerii Sztuk Różnych
-Spotkanie w Galerii Sztuk Różnych
Fot. GOT

Pochodzą z różnych krajów. Z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Białorusi, Rosji i innych państw. Pracują najczęściej w dużych, międzynarodowych korporacjach, które posiadają w Gdańsku swoje biura. Kariera zawodowa sprawiła, że Gdańsk stał się ich nowym domem – tu zamieszkali, pracują, realizują swoje pasje, spędzają czas wolny. I absolutnie żadne z nich nie żałuje swojej decyzji.

Podczas spotkania jakie miało miejsce w niewielkiej, ale przytulnej i gościnnej galerii sztuki przy ul. Ogarnej, goście mieli okazję wysłuchać wyjątkowej prezentacji prowadzonej przez znanego fotografa – Macieja Kosycarza. Opierając się o fotografie swoje oraz swojego ojca – Zbigniewa, pokazał gościom najważniejsze wydarzenia z historii Gdańska, z okresu ostatnich 70 lat. Większość uczestników dopiero dzięki tym zdjęciom poznała ogrom pracy jaki trzeba było wykonać przy odbudowie miasta, a także zapoznała się z wysiłkiem i ofiarą jaką ponieśli Gdańszczanie walcząc z reżimem komunistycznym.

Po prezentacji goście aktywnie włączyli się w rozmowy, dzieląc się swoimi doświadczeniami i uwagami.

Gdańska Organizacja Turystyczna zapewniła darmowe karty turysty. Z ich pomocą goście spotkania będą mogli jeszcze lepiej poznać Gdańsk i jego atrakcje.

Podobne spotkania organizowane są cyklicznie, a ich główny cel to sprawienie, aby goście jeszcze bardziej zżyli się z Gdańskiem – teraz już także ich małą ojczyzną.