Święto Wolności i Solidarności
  • 16.7 ºC  / 62.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
GOTowi do pomocy – razem dla dzieci
Gdańska Organizacja Turystyczna wspólnie z Gdańską Fundacją Innowacji Społecznych oraz Towarzystwem Nasz Dom organizują społeczną akcję pod nazwą „Gotowi do pomocy”. Podczas całego wydarzenia przedstawiciele lokalnej branży turystycznej oraz władz osobiście angażują się w pomoc lokalnej społeczności. Inicjatywa ma na celu pomoc rodzinnym domom dziecka poprzez organizację akcji remontowych i różnorodnych atrakcji dla ich wychowanków. W tym roku będziemy pomagać 28-29 czerwca.
A
A
data publikacji: 30 maja 2017 r.

Gotowi do pomocy
-Gotowi do pomocy
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Akcja jest kontynuacją idei zeszłorocznego działania „Wracamy do Ogrodu” – akcji  Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Towarzystwa Nasz Dom. Wówczas beneficjentami projektu „Dom nad Jarem” w Gdańsku. Ogród odzyskał dawny blask po zimie, a pokoje nabrały pięknych kolorów. Podopieczni otrzymali także nowe meble. W ogrodzie zaś stanęła trampolina.  W czasie prac, dzieci bawiły się na Fun Arenie, a następnie udały się na wypoczynek do Koziego Grodu w Pomlewie. Kiedy wróciły następnego dnia po południu, wszystko było gotowe. Uśmiechy na ich twarzach w momencie przekroczenia progu, nie pozostawiły wątpliwości –warto było pomóc!

W tym roku wybraliśmy „Dom pod Irysami” z Gdańska.  Chcielibyśmy spełnić marzenia podopiecznych i zapewnić niezapomniane chwile, na które niestety, bez wsparcia nie mogą liczyć.

W związku chcielibyśmy zachęcić Państwa do włączenie się do akcji poprzez przekazanie lub ufundowanie mebli ogrodowych oraz wyposażenia domu. Najbardziej potrzebne są: huśtawka, trampolina, kosiarka, kwiaty oraz nawozy do ogrodu, fototapeta z angielską budką telefoniczną (takie jest marzenie dzieci), ramki, obrazy, zasłony, fotele do pokoju spotkań, rośliny domowe w doniczkach.

W między czasie jak będziemy wszyscy pracować w domu i ogrodzie, do czego Państwa również zachęcamy, chcielibyśmy dzieciom zorganizować różnorodne atrakcje. Zapraszamy właścicieli takich obiektów, które mogłyby zapewnić dzieciom wspaniała zabawę.

Do akcji włączyli się już: Vivadental, Gdańsk z Kajaka oraz hotele: Kozi Gród, Mercure Gdańsk Stare Miasto, Novotel Gdańsk Marina, Golden Tulip Gdańsk Residence, Scandic Gdańsk, Courtyard Gdynia Waterfront.

Po szczegóły akcji oraz wyrażenie chęci pomocy zapraszamy do kontaktu z Panią Anną Marzec, e-mail anna.marzec@visitgdansk.com, tel. 888 163 610