Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Siedemnaście osób, specjalistów reprezentujących środowiska naukowe, kulturalne, sportowe i biznesowe, dołączyło do grona Ambasadorów Kongresów Polskich. Nominacje wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 14 września 2017 roku w ICE Kraków Congress Centre.
A
A
data publikacji: 18 września 2017 r.

Uroczysta Gala Ambasadorów to wydarzenie cykliczne
-Uroczysta Gala Ambasadorów to wydarzenie cykliczne
Fot. GOT/GCB

Wśród nominowanych znalazło się także dwóch kandydatów, których zgłosiło Gdansk Convention Bureau. Mowa o Grzegorzu Borowskim, Prezesie Zarządu Fundacji InfoShare oraz prof. dr hab. Piotrze Jędrzejczyku z Akademii Morskiej w Gdyni.

Organizatorzy programu, czyli Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Polska Organizacja Turystyczna (Polska.travel) ogłosili również, że w kolejnej edycji programu Ambasadorów Kongresów Polski pojawi się nowa kategoria – Mecenas Kongresów Polskich – adresowana do firm aktywnie wspierających tego typu wydarzenia. Gospodarzem przyszłorocznej Gali będą Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Przypomnijmy. Program Ambasadorów Kongresów Polskich służy promowaniu Polski, jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji. Głównym jego założeniem jest pozyskiwanie dla Polski oraz poszczególnych regionów i miast, kongresów, spotkań, konferencji i innych wydarzeń. Aby w tym dopomóc, wybrano i zaproszono do współpracy Ambasadorów - osoby, które posiadają wiedzę i autorytet mogące mieć kluczowe znaczenie dla projektu.

Podobne programy Ambasadorów Kongresów stosowane są z powodzeniem w wielu krajach świata, jako narzędzie marketingu narodowego.