• -0.4 ºC  / 31.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
HACKATOUR 2020 - gdański hackaton dla turystyki
W piątek 19 czerwca odbędzie się wydarzenie inspirowane hackatonem, dedykowane najlepszym praktykom z dziedziny turystyki. Co kryje się pod tym nieco obco brzmiącym pojęciem i na czym to polega?
A
A
data publikacji: 03 czerwca 2020 r.
hackatour 755x505


Hackaton – z czym to się je?

Hackaton to termin wywodzący się z branży IT. Przypomina maraton, z tym że zamiast kolejnych kilometrów zdobywa się dobre i innowacyjne pomysły. Kilkuosobowe zespoły intensywnie pracują w czasie rzeczywistym nad wskazanym zagadnieniem i wypracowują prototyp rozwiązania, który następnie prezentują na forum uczestników i jury. Najlepszy wygrywa. 

Gdańska Organizacja Turystyczna zaplanowała wydarzenie inspirowane hackatonem, lecz nie jest ono dedykowane stricte branży nowoczesnych technologii, a wsparciu, rozwojowi i przyszłości lokalnej turystyki w obliczu pandemii i jej skutków. Cel - opracowanie prototypów wdrożeń dobrych praktyk w turystyce. 

Techniczna strona przedsięwzięcia

Uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły, które będą pracować przez cały dzień nad rozwiązaniami dotyczącymi wybranych dobrych praktyk w turystyce. Ze względu na wciąż obecne zagrożenie koronawirusem, nasz hackaton odbędzie się zdalnie – każdy uczestnik będzie się łączył z pozostałymi członkami swojego zespołu on-line.  Główna część odbędzie się w dniu 19 czerwca w godz. 8.45-17.10, sesja wprowadzająca (również on-line) dwa dni wcześniej, 17 czerwca ( w godz. 12:00-14:00).

Zasady

-dokładne zasady wydarzenia określa REGULAMIN

- zarejestrowani uczestnicy zostaną podzieleni przez organizatora na zespoły

- każdy zespół będzie samodzielnie pracował nad przydzielonym zagadnieniem w celu wypracowania prototypu konkretnego rozwiązania, które następnie zaprezentuje za pośrednictwem platformy Zoom.us.

- aby z powodzeniem zakończyć hackaton, zespoły muszą zaprezentować prototyp rozwiązania dotyczący jednej z dobrych praktyk, wykonany w dowolnej technice (nie może być to sama idea czy przedstawienie ogólnego pomysłu)

- członkowie zespołów mogą w trakcie hackatonu wykorzystywać “nieoczywiste” umiejętności w dowolny sposób do przygotowania prototypu (opracowywanie strategii działań, projektowanie graficzne, rękodzieło, programowanie, rysowanie etc.)

- uczestnicy w ramach zespołów zachowają prawa autorskie do proponowanych rozwiązań oraz możliwość ewentualnej ich komercjalizacji, niezależnie od wyników hackatonu

Członkowie zespołów, których rozwiązania zostaną uznane za najlepsze, otrzymają nagrody. Będą to m.in. zaproszenia na New Trends in Tourism 2021, zaproszenia na przyszłe warsztaty, doładowane Karty Turysty, zestawy gadżetów i inne.

Plan wydarzenia

Środa 17 czerwca - dwa dni przed hackatonem.

12:00 - 14:00 - sesja wprowadzająca z udziałem Agnieszki Płoski, moderatora wydarzenia

Piątek 19 czerwca - dzień hackatonu.

8.45 powitanie i start hackatonu - początek prac w zespołach

14.00 przerwa 

15.00 początek prezentacji opracowanych rozwiązań

Ok. 17.10 zakończenie hackatonu i ogłoszenie wyników

Zapraszamy do kreatywnej pracy połączonej z kapitalną zabawą! 

ZAREJESTRUJ SIĘ