Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Metropolie – wspólna sprawa, czyli Smart Metropolia 2018
W dniach 20-21 września odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego kongresu „Smart Metropolia”. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest hasło „Metropolie – wspólna sprawa”. Organizatorzy spodziewają się blisko 500 prelegentów i ponad 5,5 tysięcy uczestników. Wszyscy spotkają się tradycyjnie w siedzibie AmberExpo.
A
A
data publikacji: 31 sierpnia 2018 r.
Smart Metropolia 2017

 

Kongres Smart Metropolia to spotkanie przedstawicieli świata nauki, biznesu, administracji
i organizacji pozarządowych, stanowiące międzynarodowe forum wymiany koncepcji i doświadczeń związanych z funkcjonowaniem i problematyką obszarów metropolitalnych.

Kongres z jednej strony ma inspirować szerokie grono odbiorców zainteresowanych tematyką metropolitalną i dawać niekoniecznie oczywiste odpowiedzi na aktualne pytania dotyczące kierunków rozwoju metropolii. Z drugiej natomiast, pokazywać i pomagać wypracować decydentom i liderom integracji metropolitalnej konkretne rozwiązania zarządcze i technologiczne. Ideę „smart cities” to również optymalne wykorzystywanie dostępnych zasobów i pomysłów na rzecz zrównoważonego rozwoju całego obszaru metropolitalnego, nie tylko największych i najbogatszych miast położonych w centrum.

Tegoroczny kongres Smart Metropolia ma wskazać aktualne i perspektywiczne działania na rzecz umożliwienia wszystkim mieszkańcom sposobu życia w różnorodnej i skomunikowanej metropolii. Kongres pokazuje aktualne, wiodące trendy społeczne, ekonomiczne, technologiczne i komunikacyjne oraz te perspektywiczne, wyznaczające kierunki rozwoju metropolii na kolejne lata. Stanowić będą one punkty odniesienia dla tematów spotkań realizowanych w ramach linii programowych: idee (wybory dla przyszłości), dobro wspólne (wybory dla dobra wspólnego), innowacja i biznes (wybory dla rozwoju).

Szczegółowe informacje na: http://smartmetropolia.pl/