Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Międzynarodowy Kongres Rynku Sportu
Zakład Zarządzania w Sporcie zaprasza do udziału w pierwszym międzynarodowym Kongresie, którego motywem przewodnim będą nowe trendy w ekonomii i zarządzaniu, organizacji imprez masowych oraz prawie na rynku sportu.
A
A
data publikacji: 22 marca 2018 r.

Kongres odbędzie się w dniach 24-25 maja 2018 r. w Gdańsku (Hala im. L. Blanika, ul. Kazimierza Górskiego 1) i wpisze się w obchody 50-lecia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Jednocześnie będzie wydarzeniem otwierającym Jubileusz Uczelni.

Kongres dedykowany jest gremium naukowemu i praktykom. Podczas tego wydarzenia będzie można wymieniać poglądy, wyniki badań i doświadczenia, które posłużą do dalszych inspirujących wniosków, pogłębiających wiedzę podmiotów krajowych i międzynarodowych.

Do 31 marca czekamy na Państwa rejestrację, a do 15 kwietnia na zgłoszenia artykułów do recenzji i publikacji od Przedstawicieli Świata Nauki. Na dokonanie opłat konferencyjnych macie Państwo czas do 30 kwietnia b.r.

Wszystko to znajdziecie Państwo w zakładkach: Terminarze i opłaty oraz Rejestracja i pod adresem international.sport.congress@awf.gda.pl

Do wspólnej dyskusji zostali zaproszeni: Czesław Lang, Mateusz Kusznierewicz, Marcin Gortat, Marcin Animucki, Mariusz Czerkawski, Dariusz Michalczewski, Otylia Jędrzejczak i Natalia Partyka.

 

Wraz z nimi i zespołem Prelegentów spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytania:

- Jakie są aktualne trendy w kształtowaniu prawa i polityki podatkowej wobec sportu i jego digitalizacji;

- Jakie wyzwania dla efektywności ekonomicznej rynku sportu niesie profesjonalizacja i komercjalizacja;

- Dlaczego drużyny polskiej Ekstraklasy nie są uczestnikami Ligii Mistrzów i innych pucharów? Czy jest to kwestia finansowa, transferowa, czy organizacyjna?

- Jak wykorzystać wiedzę i potencjał mistrzów w biznesie, koniec kariery sportowej - co dalej?

Łukasz Wysocki – prezes GOT wraz z innymi Prelegentami i zespołem Redakcji Sportowej Radia Gdańsk weźmie udział w debacie „Czy spółki Skarbu Państwa, jednostki samorządu i podmioty publiczne powinny uczestniczyć w finansowaniu prywatnych klubów i komercyjnych przedsięwzięć sportowych? Czy miasta powinny uczestniczyć w sponsoringu sportowej Spółki Akcyjnej?”.

 

Patronat honorowy: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Partnerami Kongresu są Stadion Energa Gdańsk i International Association for Sports and Leisure Facilities, Kancelaria Prawa Sportowego Lex Sport oraz specjaliści od badań marketingowych w sporcie firma Pentagon Reserch.

 

Szczegóły i aktualności na: www.awf.gda.pl