Święto Wolności i Solidarności
  • 15.8 ºC  / 60.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
O turystyce i dla turystyki
Blisko 40 przedstawicieli lokalnej branży turystycznej wzięło udział w spotkaniu z Gdańską Organizacją Turystyczną, które towarzyszyło kongresowi Smart Metropolia. Tym razem podsumowaliśmy mijający rok, oraz przedstawiliśmy plany na rok 2017 i nasze sztandarowe produkty.
A
A
data publikacji: 25 listopada 2016 r.

Spotkanie z branżą
-Spotkanie z branżą
Fot. GOT

„Cieszy mnie ciągły rozwój sektora turystyki w Gdańsku, ale wiem, że możemy zrobić jeszcze więcej”, rozpoczął spotkanie zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski. Na „pierwszy ogień” poszło to, co niezmiennie bardzo interesuje wszystkich działających w branży turystycznej – statystyki.

„Od czerwca do sierpnia odwiedziło nas 770 tysięcy osób. To świetny wynik, ale podkreślam: w Gdańsku od dłuższego czasu nie mówimy o sezonie. Udowadniamy, że nasze miasto jest niezwykle atrakcyjne przez cały rok”, mówił prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej Łukasz Wysocki.

Kolejnym etapem prezentacji było przedstawienie planów na nadchodzący rok. Udział w targach, akcje takie jak „Gdańsk Zaprasza” czy „Gdańsk zaprasza Biznes” oraz inne wydarzenia, to świetna okazja do wypracowania wspólnej oferty i promocji GOT oraz firm z branży. To właśnie chcieliśmy przekazać zgromadzonym. Wspólna, spójna oferta to nie tylko znak profesjonalizmu, ale także większa szansa na przyciągnięcie do Gdańska turystów i organizatorów spotkań. 

Spotkanie z branżą
-Spotkanie z branżą
Fot. GOT

Ostatnia część prezentacji to najważniejsze produkty GOT, które ułatwiają i uatrakcyjniają pobyt każdego turysty w Gdańsku. Karta Turysty, Szlak Piwny i Szlak Gdańskich Lwów oraz nowa linia słodyczy „Smak Tradycji” to główne punkty z jakimi zapoznali się goście spotkania. Jeśli chodzi o wspomnianą czekoladę, to goście mogli sami przekonać się jak wygląda i smakuje najnowszy produkt GOT.

Zanim rozpoczęły się spotkania stolikowe z pracownikami Organizacji, goście mogli zadawać pytania i inicjować dyskusję. Pojawiły się pytania m.in. o rowery miejskie oraz plany rozwoju Szlaku Gdańskiego Lwa Heweliona, w porównaniu z wrocławskimi figurkami krasnoludków. „Naszych lwiątek będzie maksymalnie 60. Choć pomysł z Wrocławia bardzo nam się podoba, to nie chcemy aż tak wielu figurek”, mówił Łukasz Wysocki. „Najważniejsze, aby tworzyły spójny szlak, atrakcyjny zwłaszcza dla najmłodszych turystów”.

Spotkanie z branżą
-Spotkanie z branżą
Fot. GOT

W nadchodzących miesiącach planujemy kontynuację spotkań. Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń jest w turystyce, tak jak i w każdym sektorze, niezwykle istotna dla efektywności działań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na spotkanie!