Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Polskie warsztaty turystyczne w Lizbonie
W dniu 11 października 2018 r. w Lizbonie odbył się Warsztat Turystyczny dla profesjonalistów, organizowany przez Polską Organizację Turystyczną w partnerstwie z Polsko-Portugalską Izbą Gospodarczą i Ambasadą RP w Lizbonie. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością Prezes POT Robert Andrzejczyk, Dyrektor ZOPOT Madryt Agata Witosławska, Senator na Sejm RP Andrzej Stanisławek oraz Ambasador RP w Portugalii Jacek Junosza Kisielewski. Nie zabrakło także przedstawiciela Gdansk Convention Bureau.
A
A
data publikacji: 12 października 2018 r.

 

Celem warsztatu była promocja polskiej oferty turystycznej, skierowana do biur tour-operatorskich i incentivowych w Portugalii.

Do udziału w warsztacie zaproszone zostały polskie firmy z sektora turystycznego, instytucje i agencje turystyczne, hotele, resorty, linie lotnicze, firmy obsługujące sektor incentive, oraz przedstawiciele miast i regionów (w tym m.in. GOT, ZOPOT Madryt, Hotel Kołobrzeg, PLL LOT, Furnel Travel, Mazurkas czy JAN POL).

Ze strony portugalskiej na spotkaniu obecni będą touroperatorzy, agencie turystyczne, agencje eventowe oraz portugalskie media branżowe. Łącznie stronę portugalską reprezentowało blisko 40 osób.

Przedstawiciel GOT/GCB podczas blisko 2,5 h warsztatu odbył blisko 20 spotkań B2B z reprezentantami portugalskiej branży turystycznej. Zaprezentowała została oferta turystyczna, kulturalna i rozrywkowa Gdańska oraz Regionu, a także produkty turystyczne GOT na czele z Kartą Turysty. Największym zainteresowaniem Portugalczyków cieszyły się obiekty muzealne, sakralne i kulturalne oraz warianty komunikacyjne (połączenia lotnicze z Warszawą i Gdańskiem, podróże koleją oraz transport publiczny w Gdańsku). Kilku uczestników wyraziło zainteresowanie uczestnictwem w przyszłorocznych wizytach studyjnych w Gdańsku, planowanych do realizacji przez GOT.

W drugiej części wieczoru, podczas nieformalnej kolacji, odbyła się loteria wizytówkowa dla uczestników, podczas której nagrodami były vouchery pobytowe fundowane przez polskich wystawców. Gdańskim partnerem loterii był hotel Hampton by Hilton Old Town Gdańsk, który przekazał voucher pobytowy na dwie doby dla dwóch osób z uwzględnieniem śniadań. Szczęśliwcem okazała się pani Elsa Jorge, Dyrektor agencji DOT World Tour. Dodatkiem do nagrody były dwie Karty Turysty z Pakietem Zwiedzanie, przekazane przez GOT.