Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Przestrzeń relacji – Smart Metropolia 2017
Już tylko nieco ponad tydzień pozostał do kolejnej edycji ogólnopolskiego kongresu „Smart Metropolia”. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest „Przestrzeń Relacji. Wdrażanie agendy Miejskiej Unii Europejskiej ”. Uczestnicy spotkają się w dniach 13-15 listopada 2017, w siedzibie AmberExpo.
A
A
data publikacji: 02 listopada 2017 r.

Smartmetropolia
-Smartmetropolia
Fot. D. Paszliński

Kongres Smart Metropolia to spotkanie przedstawicieli świata nauki, biznesu, administracji
i organizacji pozarządowych, stanowiące międzynarodowe forum wymiany koncepcji i doświadczeń związanych z funkcjonowaniem i problematyką obszarów metropolitalnych.

Kongres z jednej strony ma inspirować szerokie grono odbiorców zainteresowanych tematyką metropolitalną i dawać niekoniecznie oczywiste odpowiedzi na aktualne pytania dotyczące kierunków rozwoju metropolii. Z drugiej natomiast, pokazywać i pomagać wypracować decydentom i liderom integracji metropolitalnej konkretne rozwiązania zarządcze i technologiczne. Ideę „smart cities” to również optymalne wykorzystywanie dostępnych zasobów i pomysłów na rzecz zrównoważonego rozwoju całego obszaru metropolitalnego, nie tylko największych i najbogatszych miast położonych w centrum.

Uczestnicy Kongresu - edycja 2016
-Uczestnicy Kongresu - edycja 2016
Fot. OMGGS

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą różne płaszczyzny relacji, które zachodzą wewnątrz oraz pomiędzy obszarami metropolitalnymi. Planując aktywnie włączyć się w debatę nad kierunkami polityki Unii Europejskiej wobec metropolii i miast, organizatorzy chcą też odnieść się do obszarów tematycznych Agendy Miejskiej UE i zastanowić się, w jaki sposób powiązania metropolitalne mogą pomóc w rozwiązywaniu konkretnych problemów, przed jakimi stają samorządy, mieszkańcy i przedsiębiorcy europejskich metropolii.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja i program na: http://smartmetropolia.pl/

Bądź na bieżąco! Zapisz się na wydarzenie na Facebooku: