Święto Wolności i Solidarności
  • 19.0 ºC  / 66.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Rusza pierwsza edycja Gdańsk Business Run! Zapisy już od 23 czerwca!
Na mapie największego charytatywnego biegu biznesowego w formie sztafety pojawiło się kolejne miasto. 4 września w Poland Business Run wezmą udział pracownicy firm z Krakowa, Warszawy, Poznania, Katowic, Łodzi, Wrocławia i po raz pierwszy – Gdańska.
A
A
data publikacji: 24 czerwca 2016 r.

Biegacze staną na starcie, aby pomóc, między innymi, podopiecznym Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty". 

W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://gdanskbusinessrun.pl/.

Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 307,50 zł. Gdańscy biegacze spotkają się 4 września na ulicy Jana z Kolna, obok Pomnika Poległych Stoczniowców 1970, skąd ruszą trasą o długości 3,8 km, wyznaczoną uliczkami Starego i Głównego Miasta, m.in. ulicą Rajską, Kowalską, Targiem Węglowym, Bogusławskiego, Pocztową, Koźlą, Szeroką, Katarzynki, Obrońców Poczty Polskiej, Krosienka, Jana Heweliusza i Łagiewniki.

Biznes biega i pomaga

Poland Business Run to inicjatywa, która łączy w szczytnym celu przedstawicieli różnych firm w siedmiu miastach Polski. Drużyny złożone ze współpracowników wystartują w charytatywnej sztafecie, aby pomóc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i pomocy psychologicznej dla osób po amputacjach. Gdańsk Business Run to doskonały motywator dla świata biznesu, aby pomagać potrzebującym – nie tylko poprzez przekazanie środków na cel charytatywny, ale także poprzez aktywne uczestnictwo. Pracownicy EPAM bardzo się ucieszyli, że mogą włączyć się w organizację tej imprezy, zarówno w Gdańsku, jak i w Krakowie. Formują drużyny i rozpoczynają treningi, aby wystartować i pomóc innym – mówi Sebastian Dyla, specjalista ds. marketingu rekrutacyjnego w EPAM. Inicjatywa poza tym, że wspiera podopiecznych fundacji jest okazją dla przedsiębiorstw do integracji pracowników w szczytnym celu. Działania z obszaru CSR oraz aktywność sportowa naszych pracowników to ważny element kultury organizacyjnej State Street. Idea Poland Business Run realizuje oba te cele, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć inicjatywę w Gdańsku, gdzie niedawno otworzyliśmy biuro – mówi Scott Newman, dyrektor zarządzający State Street Bank Polska – firmy, która w miniony weekend otrzymała tytuł Sportowej Firmy Roku podczas BVB Cup 2016 w Sopocie