Święto Wolności i Solidarności
  • 15.8 ºC  / 60.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
W 2 dni dookoła Gdańska
Gdansk Convention Bureau miało przyjemność zorganizować study tour dla 4 osób – przedstawicieli biura podróży, dużej korporacji finansowej oraz stowarzyszenia medycznego. Wszystko po to, aby do Gdańska przybywało jeszcze więcej turystów – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.
A
A
data publikacji: 28 kwietnia 2017 r.

Od lewej: Eduardo Ygot, Mylene Fajanela, Margarete Grimus i Michael Chow
-Od lewej: Eduardo Ygot, Mylene Fajanela, Margarete Grimus i Michael Chow
Fot. GOT

Nasi goście przybyli do nas z bliska i daleka. Z Austrii gościliśmy Margarete Grimus – sekretarza ESFH (European Society for Hemapheresis). Jest to założona w roku 1984 organizacja zrzeszająca podmioty (m.in. duże firmy farmaceutyczne)  i naukowców z dziedziny medycyny krwi. Przeprowadza badania, publikuje raporty i dba o bezpieczeństwo pacjentów. Organizacja działa prężnie i stale się rozwija, czego skutkiem jest coraz większa liczba spotkań organizowanych przez ESFH.

Z Finlandii przybyli: Eduardo Ygot oraz Mylene Fajanela. Oboje, choć oryginalnie z Filipin, reprezentowali odział Sunbee Tours & Travel z Helsinek. To międzynarodowy operator turystyki indywidualnej i biznesowej z ponad 20 letnim doświadczeniem i wieloma prestiżowymi nagrodami na koncie. Posiada swoje biura w wielu Państwach na całym świecie. Firma w swoim portfolio ma ponad 70.000 klientów indywidualnych oraz ponad 6000 klientów biznesowych.

Najdłuższą drogę musiał pokonać Dr Michael Chow z Provident Global Capital Group Hong Kong. Pan Chow jest dyrektorem marketingu jednej z największych grup finansowych na rynku Hong-Kongu. Jego dział jest odpowiedzialny za organizację 50-60 eventów – spotkań i kongresów dla pracowników różnego szczebla, rocznie (grupa zatrudnia ponad 5.000 osób). Firma obecnie poszukuje nowych, atrakcyjnych destynacji, głównie w Europie, do organizacji wymienionych wyżej spotkań.

Energa Stadion Gdańsk
-Energa Stadion Gdańsk
Fot. GOT

Pierwszego dnia wizyty, w środę 26 kwietnia, goście zobaczyli najbardziej turystyczne miejsca w Gdańsku – klasyczne Główne i Stare Miasto. Było to powitanie i przygotowanie do kolejnego dnia – pełnego informacji i pracy. W czwartek odwiedziliśmy najważniejsze obiekty konferencyjne: AmberExpo, Energa Stadion Gdańsk, Polską Filharmonię Bałtycką oraz Europejskie Centrum Solidarności i Gdański Teatr Szekspirowski. Zobaczyliśmy także pokaz obróbki gdańskiego skarbu bursztynu i odwiedziliśmy jeden z najlepszych hoteli w Gdańsku.

„Od wielu lat organizuję dla naszego stowarzyszenia bardzo duże seminaria i kongresy. Nasi członkowie coraz częściej zwracają uwagę, co oprócz dobrego transportu, obiektów konferencyjnych i korzystnych cen, może zaoferować dana lokalizacja. Innymi słowy – czy będą mogli zobaczyć coś ciekawego i wypocząć po ciężkim dni obrad. Od razu zauważyłam, że Gdańsk jest do tego idealnym miejscem”, mówiła Margaret Grimus.

Polska Filharmonia Bałtycka
-Polska Filharmonia Bałtycka
Fot. GOT

Z kolei Eduardo Ygot zwracał uwagę na duży plus w postaci ogromnej ilości „unique venues” – „to podnosi atrakcyjność każdego spotkania”, zaznaczył i już zapowiedział, że przyjedzie do Gdańska z pierwszą grupą klientów swojego biura, w sierpniu. „Ja jestem zachwycony i jestem pewien, że moi goście również będą. To wygląda na początek dłuższej współpracy”, dodał Eduardo.

Wszyscy także zgodnie chwalili polską gościnność i kuchnię. Wizyta była efektem nawiązania kontaktów przez GCB podczas spotkania Convene Wilno, w lutym tego roku.