Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy w Gdańsku
Już 20 lutego rozpocznie się 4 dniowy Międzynarodowy, Zimowy Kongres Drogowy. To duże wydarzenie, które skupia ekspertów branżowych z całego świata – organizatorzy spodziewają się łącznie około 800 osób. Na miejsce XV edycji spotkania wybrano AmberExpo w Gdańsku.
A
A
data publikacji: 16 lutego 2018 r.

Organizatorzy spodziewają się około 800 uczestników
-Organizatorzy spodziewają się około 800 uczestników
Fot. PIARC

Wśród gości znajdą się czołowi, światowi eksperci z zakresu utrzymania dróg i zarządzania transportem. Uczestnicy skoncentrują się przede wszystkim na tematach dotyczących wyzwań, jakie stawia przed branżą zima. Trudne warunki, uszkodzenia dróg, odśnieżanie i sprzęt odśnieżający oraz wpływ, zmiany i prognozowanie pogody – to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone podczas paneli.

Wśród gości znajdą się m.in.: Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Dyrektor Generalny GDDKiA Wojciech Kowalewski oraz Prezes Światowego Stowarzyszenia Drogowego (PIARC) Claude Van Rooten.

Niewątpliwą atrakcją towarzyszącą Kongresowi będą rozgrywane 22 lutego, przy Stadionie Energa Gdańsk, zawody pługów odśnieżnych. 20 kierowców tych dużych maszyn będzie zmagać się ze śniegiem na trasie długości około 1km. Jury oceni nie tylko czas, ale  i precyzję odśnieżania.

Szczegóły, w tym program i rejestracja na Kongres TUTAJ.

Gdańska Organizacja Turystyczna / Gdansk Convention Bureau mają przyjemność być partnerem tego wydarzenia. Zapewnimy stoisko turystyczne w miejscu Kongresu oraz „reception desk” na lotnisku. Pomagamy także w organizacji strefy „chill out”. Za meble do strefy serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi Magnectic Group - agencji eventowej oraz wypożyczalni mebli z ponad 10-letnim doświadczeniem.