• 2.5 ºC  / 36.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Darmowy

Zwiedzanie Gdańska i dobra zabawa bez konieczności sięgania do portfela? To jest możliwe! W tym pięknym mieście jest wiele ciekawych miejsc, które można zwiedzić i zobaczyć za darmo i przy okazji świetnie się bawić. Tak więc nie martwiąc się o wydatki ruszaj śmiało odkrywać Gdańsk bo naprawdę warto! Pamiętajcie też, ze niektóre muzea mają dni darmowego wstępu. Są one jednak różne i ulegają zmianom, dlatego warto to sprawdzić bezpośrednio na stronie obiektu, który mamy w planach odwiedzić. 

A
A
Europejskie Centrum Solidarności (9/9)
Ogród zimowy ECS
-Ogród zimowy ECS
Fot. Europejskie Centrum Solidarności


Zielony cały rok ogród zimowy, gdzie można odpocząć, to nie jedyna atrakcja Europejskiego Centrum Solidarności, z której skorzystać może każdy gość. Przez cały rok w przestrzeniach ekspozycyjnych organizowane są wystawy, najczęściej dwie jednocześnie. W bibliotece nie tylko można skorzystać z prasy czy księgozbioru, ale i czeka strefa gier planszowych oraz szeroka oferta bezpłatnych szkoleń, wystarczy zasięgnąć informacji. W ECS działają również mediateka, gdzie udostępniane są m.in. filmy dokumentalne oraz archiwum, gdzie obejrzeć można wiele bardzo ciekawych pamiątek z czasów polskiej drogi do wolności.
Z wysokości dachu, 25 metrów nad ziemią, rozpościera się zupełnie wyjątkową panoramę na stocznię oraz Stare i Główne Miasto.
GODZINY OTWARCIA
7 dni w tygodniu
maj – wrzesień / 10–20
październik – kwiecień / 10–18

(8/9)