European Best Destination
  • 0 ºC / 32.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Alternatywny

Jesteś z Gdańska? Odwiedziłeś już wszystkie muzea i najpopularniejsze punkty miasta? A może po prostu masz ochotę na coś innego, miejsca, które doceniają nieliczni? Alternatywny Gdańsk to kilka miejsc czy wydarzeń wybranych właśnie dla Ciebie! Odkryj na nowo Gdańsk i zobacz co jeszcze ma do zaoferowania.

A
A
Kolekcja malarstwa monumentalnego – Gdańsk-Zaspa (1/13)

Gdańsk Zaspa
Gdańsk Zaspa
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Spacer po gdańskiej Zaspie to nie tylko przejście pomiędzy szarymi blokami, tutaj doświadczać można najprawdziwszej sztuki – i to w jakim formacie! Kolekcja to prawie 60 różnych monumentalnych malowideł ściennych, zdobienia podziwiać można także na 19 wejściach do bloków. Murale nie są zwyczajnymi przedstawieniami, w przypadku gdańskich niejednokrotnie powstały dla upamiętnienie ważnego wydarzenia, czy osoby jak np. mural stworzony na podstawie fotografii przedstawiającej spotkanie Czesława Miłosza ze stoczniowcami, a który wykonano z okazji obchodów roku Miłosza, czy malowidła powstałe z okazji tysiąclecia Gdańska. 

Alternatywny spacer z IKM

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych spacerach, z Lokalnymi Przewodnikami, organizowanych przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Spacery w 2017 roku odbywają się według następującego harmonogramu: w każdy wtorek i czwartek o godz. 17:30 oraz sobotę o godz. 13:00.
Więcej na: www.ikm.gda.pl.

Harmonogram spacerów
Harmonogram spacerów
Fot. IKM


(1/13)