• 14.5 ºC  / 58.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Czym jest Szlak Lwa Heweliona?
A
A
Data modyfikacji: 05 sierpnia 2021 r.

Szlak Lwa Heweliona
-Szlak Lwa Heweliona
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Dotychczas Hewelion odwiedził już piętro widokowe Olivii Star, ZOO, Stadion Energa Gdańsk, molo w Brzeźnie, Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, Port Lotniczy Gdańsk, Hevelianum, Wielki Młyn, Ołowiankę, Długie Pobrzeże (Restauracja Gdański Bowke), Bramę Wyżynną, Galerię Handlową Madison, Długi Targ (Hotel IBB Długi Targ), AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

Imię Heweliona pochodzi od znanego gdańskiego astronoma Jana Heweliusza oraz od słowa „lion”, oznaczającego po angielsku lwa. A dlaczego właśnie lew? Spójrzcie tylko na herb Gdańska! 

lew

Jak to działa?

Gdańskie wędrówki z lwem Hewelionem to zabawa dedykowana najmłodszym, ale frajdę sprawi każdemu! 

Szlak turystyczny Gdańskiego Lwa Heweliona wchodzi w skład gier plenerowych występujących w aplikacji Questy Visitgdansk. Pobierając ją na jeden z dwóch systemów operacyjnych (iOS lub Android) i włączając funkcję lokalizacji w telefonie, użytkownik otrzymuje szereg ciekawych informacji od małego lwa. Jak to możliwe? Po zbliżeniu się z telefonem do każdej z rzeźb Heweliona, na ekranie telefonu wyświetla się komunikat w formie tekstu oraz pliku audio, poprzez które lew opowiada historię danego miejsca. Narracja prowadzona jest w taki sposób, by najmłodsi odbiorcy zdobyli jak najwięcej cennych informacji o Gdańsku.

Pobierz aplikację:

Sklep Play (Android)

App store (iOS)