• 2.1 ºC  / 35.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Ferie w Gdańsku
A
A
data publikacji: 11 stycznia 2018 r.

29 stycznia rozpoczną się w Gdańsku ferie zimowe. I choć pogoda jak na razie zdecydowanie nie jest zimowa, to wszyscy liczą, że na czas przerwy w nauce, mimo wszystko trochę śniegu spadnie. Jednak nawet jeśli tak się nie stanie, to i tak nie będziemy narzekać w Gdańsku na nudę. Oto kilka propozycji spędzenia czasu wolnego.

Czy w tym roku na ferie spadnie śnieg?
-Czy w tym roku na ferie spadnie śnieg?
Fot. Grzegorz Mehring / gdansk.pl

Jak co roku okres zimowego wypoczynku będzie obfitował w interesujące wydarzenia. Na liście jest wiele koncertów, wystaw, targów, a nawet festiwal. Wybraliśmy dla Was kilka najważniejszych atrakcji.

Nie ma jak to zacząć od spaceru! Dzień przed rozpoczęciem ferii, w niedzielę 28 stycznia, zapraszamy na wyjątkowy spacer po Gdańsku z przewodnikiem PTTK - Śladami Jana Heweliusza. Podczas około 2 godzinnego spaceru, dowiemy się wielu interesujących faktów z życia tego wybitnego uczonego i odwiedzimy miejsca z jakimi był związany. Zaczynamy o godz. 12.30 przy pomniku Jana Heweliusza (przy Ratuszu Staromiejskim). Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 26 stycznia, do godz. 15.00 pod adresem mailowym spacery@visitgdansk.com lub pod nr tel. 58 301 43 55 . Udział w spacerze jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Na każdego uczestnika spaceru czeka miła niespodzianka!

Także w niedzielę 28 stycznia, klub Parlament w Gdańsku (ul. Świętego Ducha 2) odwiedzi Kamil Bednarek z trasą koncertową „Talizman”. Koncert rozpocznie się o 19.00. W styczniu 2017 roku ukazał się jego nowy singiel Kamila - "Talizman", który został nagrany z gościnnym udziałem Matheo. Piosenkarz zdobył cztery nominacje do Eska Music Award 2017, ostatecznie wygrał statuetkę w kategorii Artysta roku. W maju wydał utwór "Poczuj luz", który został drugim singlem zwiastującym nową płytę artysty. To właśnie utwory z najnowszej płyty, fani zespołu usłyszą podczas koncertu.

3 lutego w klubie B90 wystąpi Urszula w ramach jubileuszu 35-lecia działalności artystycznej, a jeszcze tego samego dnia rozpocznie się także 2 dniowy Festiwal Jazz Jantar. Wydarzenie odbędzie się 3 i 4 lutego (Babskie Granie) oraz 5 lutego i 11 marca.  21 już edycja znanego i cenionego festiwalu odbędzie się w klubie Żak we Wrzeszczu i zgromadzi najlepszych artystów jazzowych, nie tylko z Polski. Szczegóły można znaleźć TUTAJ

Jazz Jantar Festiwal
-Jazz Jantar Festiwal
Fot. JJF

Teraz czas na coś dla miłośników jedzenia! W dniach 6-7 lutego 2018, w siedzibie AmberExpo (ul. Żaglowa 11)  już po raz 8 odbędą się Targi FOOD-to-GO. To wydarzenie, które łączy w sobie wiele elementów: wystawę, ciekawy program towarzyszący oraz nowe spojrzenie na branżę gastronomiczną. Tematem przewodnim 8. edycji Targów będzie francuskie bistro w polskiej odsłonie jako miejsce łączące restaurację, kawiarnię, cukiernię i bar, w którym można zjeść szybko i w przyjemnej atmosferze. Szczegóły i bilety TUTAJ

Mimo że ferie będą już dobiegać końca, to sobota 10 lutego jest świetnym dniem, aby trochę się pośmiać. Najlepszą do tego okazją będzie udział w 5 Gali Stand-Up Comedy w Ergo Arenie. Występy rozpoczną się o 19.30, a na scenie zobaczymy m.in. Abelarda Gizę, Kacpra Rucińskiego czy Rafała Pacześa.

I na zakończenie listy naszych propozycji – prawdziwy hit! W niedzielę, 11 lutego, do gdańsko-sopockiej Ergo Areny zawita gwiazda z absolutnej, światowej czołówki – zespół Depeche Mode. Depeche Mode to jeden z najbardziej wpływowych zespołów muzyki nowoczesnej, który zimą kontynuuje aktualną, światową trasę „Global Spirit Tour” promującą wydany w marcu tego roku album Spirit.

Największa gwiazda zimy - zespół Depeche Mode
-Największa gwiazda zimy - zespół Depeche Mode
Fot. .

Listę zajęć przygotowanych przez placówki oświatowe można znaleźć TUTAJ