• 1.6 ºC  / 34.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdańskie plaże

Plaże Gdańska zachwycają. Szerokie, czyste, chociaż woda w Bałtyku zimna. Dodatkowy plus – przy odrobinie szczęścia możliwe, że uda się znaleźć kawałek bursztynu. Już w początkach XIX wieku powstawały tutaj pierwsze kąpieliska. Które z nich więc wybrać? Wybór jest szeroki...

A
A
Wyspa Sobieszewska – Sobieszewo, Orle i Świbno (5/7)

Plaża Orle
-Plaża Orle
Fot. Gdański Ośrodek Sportu

Na wyspie znajdują się dwa kąpieliska: w Sobieszewie i w Orlu. Kąpielisko w Sobieszewie stawia na naturalność, dlatego też zarówno punkty gastronomiczne jak i parkingi oddalone są od plaży o kilkaset metrów, nie ma tu wypożyczalni łodzi motorowych czy skuterów, co zapewnia spokój plażowiczom przebywającym w tym miejscu. Z plaży jest bardzo blisko do rezerwatu przyrody Ptasi Raj, a także ukrytej w lesie ścieżki, co daje możliwość obserwowania licznych gatunków ptaków zamieszkujących wyspę. 
Kąpielisko Gdańsk Orle również charakteryzują piękne, naturalne widoki. Będzie to idealne miejsce dla osób spragnionych kontaktu z naturą. Stąd już niedaleko do rezerwatu Mewia Łacha, które jest naturalnym siedliskiem fok szarych. 
Plaża w Świbnie natomiast w połowie XX wieku straciła na znaczeniu, zlikwidowano kąpielisko, z niestrzeżonej plaży nadal jednak korzystano, przyciągała ona także wielu artystów. W 2017 roku powstało tam na nowo miejsce wykorzystywane do kąpieli Gdańsk Świbno. Dzisiaj w Świbnie nadal funkcjonują ośrodki turystyczne, gdzie można się zatrzymać, a sama plaża przyciąga wielu gości.

Jak dojechać?

Autobus 112, 186, 212 (Gdańsk Główny)

Kontakt


Kapielisko Morskie Gdańsk Sobieszewo 
ul. Falowa, Gdańsk
(obiekt sezonowy) 
tel. 607 395 968

Kąpielisko Strzeżone Gdańsk Orle 
ul. Lazurowa, Gdańsk
(obiekt sezonowy) 
tel. 607 395 562

Miejsce wykorzystywane do kąpieli – Gdańsk Świbno
Ul. Trałowa, Gdańsk
(obiekt sezonowy)


(4/7)

(5/7)