• 5.6 ºC  / 42.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdańskie plaże

Plaże Gdańska zachwycają. Szerokie, czyste, chociaż woda w Bałtyku zimna. Dodatkowy plus – przy odrobinie szczęścia możliwe, że uda się znaleźć kawałek bursztynu. Już w początkach XIX wieku powstawały tutaj pierwsze kąpieliska. Które z nich więc wybrać? Wybór jest szeroki...

A
A
Gdańsk Brzeźno (2/7)

Plaża w Brzeźnie
-Plaża w Brzeźnie
Fot. Gdański Ośrodek Sportu

Pierwsze kąpielisko w tym miejscu powstało już w 1804 roku, a raczej łazienki z podgrzewaną morską wodą. Rozbudowa nastąpiła natomiast od 1810 roku. Dzisiaj odpoczywać można na jednym z dwóch letnich kąpielisk: Dom Zdrojowy i Molo. Pierwsze z nich zajmuje 100 m linii brzegowej (wejście nr 41), drugie aż 400 m (między wejściami nr 49 – 52). Drewniane molo ma 136 m długości i jest to idealne miejsce na odpoczynek. Warto też zaznaczyć, że obok stacjonuje Gdańskie Centrum Ratownictwa Wodnego, gdzie ratownicy wodni prowadza całodobowe dyżury. W najbliższej okolicy kąpielisk znajdują się również punkty gastronomiczne i rozrywkowe. W pobliżu wejścia nr 51 znajdziemy plażowy plac zabaw – „Generała Zaruskiego”, wzorowanego na Flagowej Jednostce Miasta Gdańska. Dodatkowo przy molo w ramach akcji „Nocne granie”, każdy amator nocnych aktywności może zagrać w piłkę siatkową na oświetlonych boiskach. Dodatkowo na kąpielisku znajduje się wózek „amfibia” umożliwiający osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich kąpiel w morzu.

Ciekawostka

Jest to jedna z najczystszych plaż, dzięki czemu kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno co roku otrzymuje wyróżnienie Krajowego Programu Błękitna Flaga w Polsce.

Jak dojechać?

Tramwaj 3 (Stogi Pasanil/Brzeźno) 5 (Strzyża/Nowy Port (Oliwska)), autobus 148 (Żabianka SKM, Nowy Port), 188 (Zaspa SKM, Nowy Port).

Kontakt


Kąpielisko Morskie Molo Gdańsk Brzeźno
ul. Jantarowa 1, Gdańsk
tel. 58 524 18 53,

Gdańskie Centrum Ratownictwa Wodnego
ul. Jantarowa 1, Gdańsk - budynek służb ratowniczych
tel. alarmowy czynny całodobowo: 601 689 970.

Kąpielisko Morskie Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno
Ul. Zdrojowa, Gdańsk
(obiekt sezonowy)
tel. 607395857


(1/7)

(2/7)