• 18.6 ºC  / 65.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Hewelion Turysta / Gdański Ogród Zoologiczny
A
A
Data modyfikacji: 07 lipca 2021 r.

Gdański Ogród Zoologiczny
-Gdański Ogród Zoologiczny
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Hewelion Turysta

Atrybut: plecak

ZOO w Gdańsku zaliczane jest do największych w Polsce. Jego obszar obejmuje powierzchnię prawie 130 boisk piłkarskich! To właśnie z tego miejsca, w 2015 roku, z wypakowanym po brzegi plecakiem, wyruszyłem w podróż po Gdańsku….

Gdański Ogród Zoologiczny

Oliwskie ZOO to jeden z najpiękniejszych i największych polskich ogrodów zoologicznych. ZOO położone jest w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, w malowniczej Dolinie Leśnego Młyna nad potokiem Rymaszewskim. Nie bez powodu ogród zbudowano z dala od miejskiego zgiełku – w ciszy i spokoju oliwskich lasów zwierzęta czują się bezpieczne, a otaczająca je przyroda i obszerne wybiegi sprawiają, że zwierzaki dobrze się tu czują.

ZOO zbudowano w 1954 r. i – jak to w czasach PRL-u często bywało – wielką pomoc okazali mieszkańcy Trójmiasta, którzy w czynie społecznym uczestniczyli w pracach budowlanych.

Zwierzęta pojawiały się w ogrodzie stopniowo, a ich ilość stale rosła: w roku otwarcia ZOO posiadało 303 zwierzaki, a dziś pod jego opieką jest już ponad 1000 osobników reprezentujących niemal 200 gatunków!

Ale nie tylko ilość jest ważna – w ogrodzie zoologicznym istotne są przede wszystkim warunki, w jakich żyją zwierzęta. Na szczęście gdańskie hipopotamy, żyrafy, krokodyle, anakondy, kondory, pingwiny, gepardy, wilki, rysie czy zebry nie mają na co narzekać! Infrastruktura ogrodu stale się polepsza i z myślą o wygodzie zwierząt – i zwiedzających – budowane są nowe obiekty.

Oliwskie ZOO to doskonałe miejsce na pełen przygód długi spacer w leśnych plenerach. Hewelion, którego tu spotkacie jest już gotowy na nowe wyzwania: w plecaku niesie sprzęt i prowiant niezbędne na długie wędrówki – wy również nie zapomnijcie się przygotować!