• 17.7 ºC  / 63.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdańskie plaże

Plaże Gdańska zachwycają. Szerokie, czyste, chociaż woda w Bałtyku zimna. Dodatkowy plus – przy odrobinie szczęścia możliwe, że uda się znaleźć kawałek bursztynu. Już w początkach XIX wieku powstawały tutaj pierwsze kąpieliska. Które z nich więc wybrać? Wybór jest szeroki...

A
A
Edukacja i bezpieczeństwo na plaży (1/7)

Bibioteka na plaży
-Bibioteka na plaży
Fot. Gdański Ośrodek Sportu

Za gdańskie kąpieliska strzeżone, od 1990 roku, odpowiada Gdański Ośrodek Sportu. Dba o to, aby z roku na rok na gdańskich plażach wypoczywało się coraz lepiej. Co ma to zagwarantować? Przede wszystkim dbałość o czystość tych miejsc, a także wprowadzanie nowych atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych, aktywnych i tych, którzy lubią na plaży po prostu wypocząć.

Na kąpieliskach prowadzone są także akcje edukacyjne i prospołeczne. Na każdym kąpielisku znajdziemy bibliotekę plażową, która umili nam czas podczas letniego odpoczynku. Boiska do plażowej piłki siatkowej i ręcznej zadowolą fanów aktywnego wypoczynku. Dzięki opaskom „Mamo tu jestem”, dostępnym bezpłatnie u ratowników, zgubione maluchy szybko odnajdą rodziców, a w punktach medycznych każde dziecko zostaje „dzielnym pacjentem”. Dodatkowo w ramach akcji „e-kąpieliska”, w trakcie pracy ratowników (9:30-17:30), na stronie internetowej www.kapieliskagdansk.pl, można sprawdzić aktualne warunki atmosferyczne i kolor flagi na wybranym przez siebie kąpielisku.

Kiedy znudzisz się plażowaniem...

Zwiedzaj Gdańsk z Kartą Turysty!
-Zwiedzaj Gdańsk z Kartą Turysty!
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna


(1/7)