• -0.2 ºC  / 31.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Mierz wysoko! Spotkajmy się 130 metrów nad ziemią
Gdańsk staje się coraz modniejszym miejscem i pożądaną destynacją dla turystów z całej Europy. To tętniąca życiem metropolia, która stale rozwija ofertę dając tym samym nowe argumenty do przyjazdów. Jednym z miejsc, które ostatnimi czasy weszły przebojem na mapę obowiązkowych miejsc do odwiedzenia jest ogólnodostępna przestrzeń widokowa Olivia Star, gdzie z wysokości 130 metrów można podziwiać panoramę całego Trójmiasta.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
obc3

 

32 piętro Olivia Star to najwyższy w Polsce północnej, a trzeci w kraju, punkt obserwacyjny, z którego  rozpościera się widok na całe Trójmiasto, Zatokę Gdańską aż po półwysep helski. Olivia Star to jednak nie tylko panorama 360 ale cała przestrzeń czasu wolnego z doskonale zaaranżowanymi wnętrzami, ciekawą ofertą gastronomiczną i kulturową.  To tutaj, wysoko w chmurach, każdy ma okazję do wytchnienia, pełnego odprężenia i spędzenia czasu w niecodziennych wnętrzach.

Cała przestrzeń podzielona została na 3 strefy tematyczne odpowiadające temu, co odwiedzający mogą podziwiać z wysokości. Pierwsza inspirowana jest stylistyką polskich transatlantyków, które jak MS Batory zawijały do portów całego świata. Kolejna nawiązuje do secesyjnych budynków z terakotowymi dachami jednej z  najstarszych dzielnic Gdańska – Oliwy, z którą sąsiaduje Star.

Najbardziej kojący widok rozpościera się w zachodniej części, gdzie zieleń Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego rozciąga się po horyzont.

obc2

 

Olivia Star to nowoczesna i nieszablonowa przestrzeń, która zmienia swoje oblicze zarówno w ciągu dnia, jak i pór roku.  Jednak to, co ją wyróżnia to szacunek do tożsamości i tradycji miasta - wysokość Olivia Star (180 metrów) nawiązuje do wydarzeń sierpniowych w Gdańsku z 1980 roku, a architektura szczytu do sąsiadującej  kultowej Hali Olivia. 

Obiekt jest całoroczny, dostępny 7 dni w tygodniu od 10 do 22, w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych / aktualnie jedyna dostępna przestrzeń widokowa w Trójmieście dla osób z niedowładami ruchowymi/ zlokalizowany w sąsiedztwie jednej z najstarszych dzielnic Gdańska – Oliwy, przy osi komunikacyjnej Gdańsk – Gdynia . Bilety dostępne są zarówno online, jak i w recepcji tarasu widokowego.

Zapraszamy !! www.oliviastar.pl