• 10.8 ºC  / 51.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Darmowy

Zwiedzanie Gdańska i dobra zabawa bez konieczności sięgania do portfela? To jest możliwe! W tym pięknym mieście jest wiele ciekawych miejsc, które można zwiedzić i zobaczyć za darmo i przy okazji świetnie się bawić. Tak więc nie martwiąc się o wydatki ruszaj śmiało odkrywać Gdańsk bo naprawdę warto! Pamiętajcie też, ze niektóre muzea mają dni darmowego wstępu. Są one jednak różne i ulegają zmianom, dlatego warto to sprawdzić bezpośrednio na stronie obiektu, który mamy w planach odwiedzić. 

A
A
Murale (4/9)

Murale
-Murale
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Czy spacerowanie po blokowiskach może być ciekawe? Tak! Murale w na Zaspie są tego najlepszym dowodem. Tutejsza galeria Malarstwa Monumentalnego składa się z 54 wielkoformatowych murali, które zdobią ściany szczytowe bloków oraz z 19 aranżacji wejść do klatek. Pierwsze prace tego typu powstały tutaj w 1997 roku z okazji 1000-lecia Miasta Gdańska. Od 2010 roku kolekcja murali stale się powiększa przede wszystkim za sprawą Gdańskiej Szkoły Muralu, której głównym zadaniem jest integracja oraz kształcenie malarzy ściennych.
Od 2011 roku odbywa się MONUMENTAL ART – Festiwal Malarstwa Monumentalnego, który ma na celu ożywienie przestrzeni blokowiska oraz ułatwienie mieszkańcom obcowania ze sztuką.

Alternatywny spacer z IKM

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych spacerach, z Lokalnymi Przewodnikami, organizowanych przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Spacery w 2017 roku odbywają się według następującego harmonogramu: w każdy wtorek i czwartek o godz. 17:30 oraz sobotę o godz. 13:00.
Więcej na: www.ikm.gda.pl.

Harmonogram spacerów
-Harmonogram spacerów
Fot. IKM


(3/9)

(4/9)