• 2.8 ºC  / 37.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Nakręcone w Porcie

Gdańskie plenery od lat służą za jedne z ciekawszych do kręcenia filmów. Żadne miejsce nie kojarzy się z miastem bardziej niż Port nad Motławą. Dlatego też tak wiele wydarzeń było umiejscowionych właśnie w pobliżu Motławy - z jednej strony typoowo roboczy i portowy widok, z drugiej natomiast idealne miejsce na spędzenie romantyczych chwil. Obie perspektywy przedstawione były w niejednym filmowym kadrze.

A
A
Most Zielony (1/6)

"Żona dla australijczyka"

Kadr z filmu 'Żona dla australijczyka'
-Kadr z filmu 'Żona dla australijczyka'
Fot. prod. Zespół Filmowy Rytm

W filmie po Moście Zielonym spacerują wspólnie redaktor Żelazkiewicz i Wolański, rozmawiając o wymarzonej kobiecie dla tego drugiego. 

"Złodziej tęczy"

Kadr z filmu 'Złodziej tęczy'
-Kadr z filmu 'Złodziej tęczy'
Fot. prod. Vincent Winter

To przy Moście Zielonym Dima - jeden z bohaterów filmu z 1990 roku, po raz pierwszy zauważa postać mężczyzny w czerni - Księcia Meleagre. Na moście została także nakręcona nocna scena, w której Dima chowając się przed ścigającymi go karłem i gigantem dociera do wróżki, która przepowiada mu przyszłość. Dima przechodzi przez Most Zielony po śmierci Księcia Meleagre, kiedy polcjanci usuwają zrozpaczonego bohatera z Długiego Targu. Stając na moście zauważa także dziwny kształt w wodach Motławy. 


(1/6)