• 0.3 ºC  / 32.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Popłyń w rejs z Gdańskim Bowke
A
A
Data modyfikacji: 29 kwietnia 2019 r.

Najpierw był Bowke. Potem restauracja Gdański Bowke, a obecnie statek! Tak jest – na wody Motławy wyrusza łódź „Gdański Bowke Cruises”. Wszyscy chętni na pokład!

 

Rejs statkiem
Rejs statkiem
Gdański Bowke

 

Znana, gdańska restauracja „Gdański Bowke” rozwija swoją działalność. Oprócz wybornego jedzenia i napitków, do oferty dołącza rejs łódką, która nosi imię znanej, gdańskiej postaci.

Ale, ale… Pewnie nie każdy/a z Was wie kim był Gdański Bowke. Otóż jest to postać gdańskiego, niezbyt groźnego rzezimieszka i rozrabiaki, miłośnika mocnych trunków. Postać hulaki znanego z działalności głównie w terenach przy porcie, była bardziej śmieszna niż szkodliwa i nadawała kolorytu miastu. Zresztą na wątek Bowki można natknąć się w dziełach takich pisarzy jak Grass, Derdowski czy Zwarra.

Sam statek jest jednostką zabytkową z 1909 roku i podobnie jak jego patron, z pewnością doda miastu uroku i będzie jego kolejną, tym razem pływającą, atrakcją. Na pokładzie będzie można się poczuć jak za dawnych lat. Skosztujemy wyśmienitych polskich przekąsek oraz posmakujemy regionalnych alkoholi (wielkiej miłości Bowke).

Statek oferuje rejsy w kameralnej atmosferze z profesjonalną obsługą. Z jego pokładu będzie można odkryć i podziwiać Gdańsk z zupełnie innej perspektywy. W sprzedaży znajdują się bilety na regularne rejsy, które będą odbywać się na Westerplatte, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby samemu ułożyć sobie rejs (po wcześniejszych ustaleniach).

Po więcej informacji zadzwoń pod nume: +48 506 082 619

Polecamy!