• 20.3 ºC  / 68.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Od strony wody

Gdańsk jest miejscem, gdzie nie sposób się nudzić. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do morza, miasto i okolice oferują między innymi wiele atrakcji wodnych. Mamy możliwość wybrać się w piękny rejs po Zatoce Gdańskiej, przy okazji podziwiając tereny Stoczni Gdańskiej od strony wody. Możemy przez chwilę poczuć się piratem wchodząc na pokład Galeonu Lew. Miłośnicy kajaków również znajdą tu ofertę dla siebie pozwalającą zwiedzić Gdańsk z innej perspektywy. Chcemy się wybrać na połów dorsza? Proszę bardzo! Wystarczy odwiedzić Półwysep Helski skąd są organizowane liczne rejsy kutrem w głąb morza w poszukiwaniu dorsza. Dla poszukiwaczy sportów ekstremalnych tez cos się znajdzie.

A
A
Rejsy statkiem pirackim (2/6)

Rejsy Statkiem Pirackim
-Rejsy Statkiem Pirackim
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Spacerując wzdłuż Motławy nie sposób nie zauważyć pięknych statków stylizowanych na XVII – wieczne galeony. Są to Galeon Lew i Galeon Czarna Perła. Te pływające pod polską banderą jednostki oferuje rejsy przez Stocznie Gdańską, Stocznie Remontową, doki, port i Twierdzę Wisłoujście na Westerplatte oraz po Zatoce Gdańskiej.
Po dopłynięciu do Westerplatte istnieje możliwość indywidualnego zwiedzenia tego historycznego miejsca i powrotu na jednym ze statków w cenie tego samego biletu. By umilić podróż, w czasie rejsu jest zagwarantowana muzyka na żywo, pyszne przekąski i napoje w pokładowym barze oraz wykwalifikowana i sympatyczna obsługa. Galeon kursuje od maja do końca września od godz. 09:00 do 19:00. Dodatkowo po godzinie 19:30 funkcjonuje jako tawerna. Na życzenie są organizowane rejsy czarterowe z muzyką i cateringiem. Organizowane są również imprezy okolicznościowe, takie jak: urodziny, imprezy integracyjne itp.


(1/6)

(2/6)