Święto Wolności i Solidarności
  • 19.0 ºC  / 66.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Szlak Lwa Heweliona

Gdańskie wędrówki z lwem Hewelionem to zabawa nie tylko dla najmłodszych! Hewelion jest bohaterem szlaku turystycznego, który zainicjowała i rozwija Gdańska Organizacja Turystyczna. Małego wesołego lwa z torbą pełną ciekawych miejskich opowieści znaleźć można w różnych punktach Gdańska. Atrybuty kolejnych napotykanych Hewelionów nawiązują do miejsc, w których je znajdziemy i historii, które mają do przekazania. Autorem odlanych z brązu lwów jest gdański artysta Tomasz Radziewicz.

A
A
Czym jest Szlak Lwa Heweliona? (1/14)

Szlak Lwa Heweliona
-Szlak Lwa Heweliona
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Dotychczas Hewelion odwiedził już ZOO, Stadion Energa Gdańsk, molo w Brzeźnie, Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, Port Lotniczy Gdańsk, Hevelianum, Wielki Młyn, Ołowiankę, Długie Pobrzeże (Restauracja Gdański Bowke), Bramę Wyżynną, Galerię Handlową Madison, Długi Targ (Hotel IBB Długi Targ).

Imię Heweliona pochodzi od znanego gdańskiego astronoma Jana Heweliusza oraz od słowa „lion”, oznaczającego po angielsku lwa. A dlaczego właśnie lew? Spójrzcie tylko na herb Gdańska! 

lew

Jak to działa?

Gdańskie wędrówki z lwem Hewelionem to zabawa dedykowana najmłodszym, ale frajdę sprawi każdemu! Uwaga! Gra będzie dostępna w aplikacji Questy VIsitgdansk od września 2019.

Szlak turystyczny Gdańskiego Lwa Heweliona będzie wchodził w skład gier plenerowych występujących w aplikacji Questy VIsitgdansk. Pobierając ją na jeden z dwóch systemów operacyjnych (iOS lub Android) i włączając funkcję lokalizacji w telefonie, użytkownik otrzymuje szereg ciekawych informacji od małego lwa. Jak to możliwe? Po zbliżeniu się z telefonem do każdej z rzeźb Heweliona, na ekranie telefonu wyświetla się komunikat w formie tekstu oraz pliku audio, poprzez które lew opowiada historię danego miejsca. Narracja prowadzona jest w taki sposób, by najmłodsi odbiorcy zdobyli jak najwięcej cennych informacji o Gdańsku.

Pobierz aplikację:

Sklep Play (Android)

App store (iOS)


(1/14)