• 5.7 ºC  / 42.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Szlak Lwa Heweliona

Gdańskie wędrówki z lwem Hewelionem to zabawa nie tylko dla najmłodszych! Hewelion jest bohaterem szlaku turystycznego, który zainicjowała i rozwija Gdańska Organizacja Turystyczna. Małego wesołego lwa z torbą pełną ciekawych miejskich opowieści znaleźć można w różnych punktach Gdańska. Atrybuty kolejnych napotykanych Hewelionów nawiązują do miejsc, w których je znajdziemy i historii, które mają do przekazania. Autorem odlanych z brązu lwów jest gdański artysta Tomasz Radziewicz.

A
A
Czym jest Szlak Lwa Heweliona? (1/14)

Szlak Lwa Heweliona
-Szlak Lwa Heweliona
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Dotychczas Hewelion odwiedził już ZOO, Stadion Energa Gdańsk, molo w Brzeźnie, Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, Port Lotniczy Gdańsk, Hevelianum, Wielki Młyn, Ołowiankę, Długie Pobrzeże (Restauracja Gdański Bowke), Bramę Wyżynną, Galerię Handlową Madison, Długi Targ (Hotel IBB Długi Targ), AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

Imię Heweliona pochodzi od znanego gdańskiego astronoma Jana Heweliusza oraz od słowa „lion”, oznaczającego po angielsku lwa. A dlaczego właśnie lew? Spójrzcie tylko na herb Gdańska! 

lew

Jak to działa?

Gdańskie wędrówki z lwem Hewelionem to zabawa dedykowana najmłodszym, ale frajdę sprawi każdemu! Uwaga! Gra będzie dostępna w aplikacji Questy VIsitgdansk od września 2019.

Szlak turystyczny Gdańskiego Lwa Heweliona będzie wchodził w skład gier plenerowych występujących w aplikacji Questy VIsitgdansk. Pobierając ją na jeden z dwóch systemów operacyjnych (iOS lub Android) i włączając funkcję lokalizacji w telefonie, użytkownik otrzymuje szereg ciekawych informacji od małego lwa. Jak to możliwe? Po zbliżeniu się z telefonem do każdej z rzeźb Heweliona, na ekranie telefonu wyświetla się komunikat w formie tekstu oraz pliku audio, poprzez które lew opowiada historię danego miejsca. Narracja prowadzona jest w taki sposób, by najmłodsi odbiorcy zdobyli jak najwięcej cennych informacji o Gdańsku.

Pobierz aplikację:

Sklep Play (Android)

App store (iOS)


(1/14)