• -0.2 ºC  / 31.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Szlaki rowerowe Metropolii
A
A
Data modyfikacji: 14 lutego 2019 r.

Trasa Gdynia-Rewa-Puck

Liczy ona około 33 km i jest trasą średniej trudności przejazdu. W początkowym fragmencie prowadzi ona przez tereny leśno-klifowe, następnie nizinne. Trasa jest fragmentem ścieżki rowerowej R-10 (Nadmorski Szlak Hanzeatycki). Malownicza trasa prowadzi przez Mechelniki (plaża, przystań rybacka, klif morski), Rewę (plaża, Cypel Rewski) aż do Pucka. Do atrakcji na trasie z pewnością można zaliczyć Nadmorski park Krajobrazowy oraz dwa Rezerwaty Przyrody: Mechelińskie Łąki i Beka. Osobliwą atrakcją trasy jest również torpedownia z czasów II Wojny Światowej znajdująca się na Zatoce w Gdyńskich Babich Dołach.

Trasa Gdańsk-Jantar-Krynica Morska

Długa, lecz w większości płaska trasa licząca w sumie około 55 km. Pokonanie jej zajmie chętnym około 4-5 godzin. Największymi atutami szlaku, prócz atrakcji nadmorskich miejscowości - Jantaru, Stegny i Krynicy Morskiej, jest bliskość Zatoki Gdańskiej, rolniczy krajobraz, tak charakterystyczny dla Żuław Wiślanych, czy też przeprawa promowa przez Wisłę, oraz Mierzeja i Zalew Wiślany. Na trasie możemy wypocząć w Parku Krajobrazowym Mierzeja Wiślana, lub też udać się do muzeum obozu koncentracyjnego Stuthoff w Sztutowie. 

Trasa Puck-Władysławowo-Jastarnia-Hel

Długa trasa licząca około 44 km o średniej trudności przebiegu. Malownicza nadmorska trasa na odcinku Puck-Władysławowo jest fragmentem ścieżki rowerowej R-10 (Nadmorski Szlak Hanzeatycki). Trasa biegnie niemal wyłącznie ścieżką rowerową, jedynie fragment między Chałupami a Jastarnią trzeba pokonać chodnikiem dla pieszych. Największą atrakcją ścieżki jest bliskość Bałtyku. Oprócz malowniczych plaż Półwyspu i wspaniałego widoku na Zatokę Pucką atrakcje stanowią tu molo spacerowe, fokarium i Muzeum Rybołówstwa na Helu a także atrakcje Władysławowa. Dodatkowo na trasie przejazdu znajdują się dwa obszary chronionej przyrody- Nadmorski Park Krajobrazowy oraz Rezerwat Przyrody Słone Łąki.