
Trwa karnawał, czyli idealny czas, aby spróbować nowych koktajli. Polecamy Wam iście królewski napój „Royal Beet”. Najlepiej smakuje oczywiście przy królewskim widoku, czyli np. w restauracji Roof Top by Sassy, skąd zresztą pochodzi przepis.
Idea koktajlu : Koktajl Royal Beet powstał jako koktajl, który miał zaskakiwac smakiem jak i teksturą. Połączenie soków z granatu i buraka, choć nieoczywiste, pokazuje nam zupełnie inny wymiar smaku buraków. W tym ujęciu nie jest to smak ziemisty i warzywny, a delikatny, słodki i lekko owocowy. Używając delikatnego francuskiego aperitifu Lillet podbijamy owocowość i dodajemy lekką kwiatowość mieszanki, z kolei białko jaja kurzego daje nam niezwykle delikatną i jedwabną strukturę koktajlu. Całość łączy i spaja delikatny szampan, którego babęlki potęgują uczucie jedwabności struktury jak i potęgują owocowość i kwiatowość koktajlu. Na zdrowie !
Składniki
Potrzebne do przygotowania 1 porcji koktajlu:
- 50ml Szampan, najlepiej Perrier Jouet Grand Brut
- 50ml Lillet Rose Aperitif
- 5ml świeżo wyciśniety sok z cytryn
- 20 ml sok z buraka
- 40ml sok z granatu
- 30ml białka ze świeżego jajka
Przygotowanie
Wszystkie składniki umieszczamy w shakerze wypełnionym lodem. Jeżeli nie posiadamy shakera, można użyć słoik. Dokładnie i mocno wstrząsamy, tak aby białko jajka się spieniło. Przelewamy koktajl przez drobne sitko do wcześniej schłodzonego kieliszka od szampana. Dodajemy powoli szampana, dekorujemy jadalnym kwiatkiem lub skórką z pomarańczy.
Bio barmana
Osobą odpowiedzialną za jakość i smak serwowanych koktajli w lokalu SASSY jest Oskar Weręża - utalentowany barman, który na swoim koncie ma już m.in. wygraną w konkursie Tahona Society 2017, II miejsce w konkursie Absolut Shake lt Up 6, III miejsce w konkursie Jameson Bartenders' Ball 2015, udział w prestiżowej Absolut Akademi Pro oraz udział w wielu znaczących konkursach takich jak Chivas Masters Polska 2016 i Wild Keepers Polska 2016, członek jury w prestiżowym konkursie Bar Roku 2017. Swój wolny czas poświęca na zdobywanie wiedzy i szkoleniu się w fachu barmańskim, a także przekazywaniu tej wiedzy innym.