• 19.4 ºC  / 66.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Smalec domowy z cebulką i skwarkami
A
A
Data modyfikacji: 08 stycznia 2020 r.
Smalec domowy z cebulką i skwarkami
Smalec domowy z cebulką i skwarkami
Pierogarnia Stary Młyn

 

Smalec domowy z cebulką i skwarkami to tradycja połączona ze wspaniałym smakiem. Pierogarnia Stary Młyn częstuje nim swoich Gości w formie „czekadełka” już od 12 lat i każdego dnia przybywa mu coraz więcej smakoszy. Restauracja od lat działa już w Gdańsku, oraz innych miastach w Polsce.

Jak wspominają właściciele, dwie pierwsze restauracje ich małej sieci powstały w Toruniu. Okazało się, że takie miejsca są potrzebne i cieszą się ogromną popularnością. Niewątpliwie przyczynił się do tego również fenomen domowego smalcu, który już od samego początku został wydawany jako poczęstunek dla każdego z Gości. Podawany w najlepszym dla tego typu produktu połączeniu, czyli z ogórkiem kiszonym i wiejskim pieczywem stał się nieodzownym elementem wizyty w tym lokalu i kojarzonego z nim niepowtarzalnego smaku.

Domowy smalec Pierogarni wytapiany jest ze świeżej słoniny i wędzonego boczku z dodatkiem świeżych jabłek i cebuli. Towarzystwo takich przypraw jak majeranek, tymianek, pieprz i sól dodaje mu niebywałej wyrazistości. Smarowidło jest pasteryzowane domowymi sposobami i nie zawiera jakichkolwiek konserwantów. A jak najlepiej smakuje? Bez wątpienia rozsmarowany na domowym chlebie, posypany świeżo zmielonym czarnym pieprzem i podany z ogórkiem kiszonym. Można go również dosolić solą gruboziarnistą.

Oto przepis na powrót do przeszłości i zasmakowanie w tradycyjnym przepisie naszych babć. Odwiedź Pierogarnię Stary Młyn i oprócz spróbowania tego rarytasu poznaj niesamowitą obsługę i domowy wystrój, który jest cechą tego miejsca. Szczegółowe menu i informacje o Pierogarni Stary Młyn można znaleźć TUTAJ.