• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Miejsca do treningów - obiekty GOS
W Gdańsku nie brakuje miejsc, gdzie można poćwiczyć, pobiegać i uprawiać liczne dyscypliny sportowe. Część z nich to profesjonalne obiekty sportowe Gdańskiego Ośrodka Sportu.
A
A
Data modyfikacji: 02 marca 2021 r.
Stadion rugby
Fot. Grzegorz Mehring / gdansk.pl

 

Stadion lekkoatletyczny i rugby, mieszczący się w Gdańsku przy alei Grunwaldzkiej 244 to jedyny taki kompleks na sportowej mapie Pomorza. Po gruntownej renowacji stanowi świetne miejsce do uprawiania zarówno wyczynowego, jak i amatorskiego sportu.

Na Stadionie można korzystać z bieżni na podstawie biletów jednorazowych bądź karnetów, a także bezpłatnie, w ramach darmowych zajęć cyklicznie organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku, takich jak na przykład treningi biegowe czy treningi frisbee. Obiekt jest dostępny w dni powszednie w godzinach 7.30 – 21.30 i w weekendy między 8.00 a 16.00.

Oferta kompleksu sportowego, którego administratorem jest Gdański Ośrodek Sportu, jest bardzo szeroka. Jak sama nazwa wskazuje, obiekt posiada infrastrukturę niezbędną do profesjonalnego treningu lekkoatletycznego oraz piłki nożnej i rugby. W jej skład wchodzi: boisko trawiaste okrążone 8-torową bieżnią, która umożliwia bieganie na dystansach 100, 110 i 400 metrów, z trybuną na blisko tysiąc widzów oraz miejscami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Po zmroku zajęcia sportowe mogą być prowadzone przy profesjonalnym, sztucznym oświetleniu. Obok płyty głównego boiska znajduje się też mniejsze, ze sztuczną murawą.

Wzdłuż niego znajduje się bieżnia do sprintów o długości 60 metrów. Podczas wszelkiego rodzaju meczów i zawodów sportowych można korzystać z profesjonalnego pomiaru czasów i odległości oraz tablicy wyników. Urządzenia lekkoatletyczne na arenie sportowej zawierają: dwie rzutnie do pchnięcia kulą, rów z wodą, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, rzutnię do rzutu dyskiem i młotem, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie skocznie do skoku o tyczce, dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku. Sportową ofertę obiektu uzupełniają boiska do koszykówki i siatkówki plażowej.

UWAGA! Ze względu na COVID-19 należy śledzić stronę GOS, aby dowiedzieć się w jakich godzinach i dniach aktualnie działają obiekty.