• 9.2 ºC  / 48.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Szlaki spacerowe
Gdańsk i całe Trójmiasto to prawdziwy raj dla spacerowiczów. Szlaków jest bardzo wiele i tak naprawdę każdy znajdzie idealną dla siebie trasę. Poniżej przedstawiamy klika tematycznych propozycji.
A
A
Data modyfikacji: 03 marca 2021 r.

 

lew

Szlak Lwa Heweliona

Gdańskie wędrówki z Lwem Hewelionem to zabawa nie tylko dla najmłodszych! Hewelion jest bohaterem szlaku turystycznego, który zainicjowała i rozwija Gdańska Organizacja Turystyczna. Małego wesołego lwa z torbą pełną ciekawych miejskich opowieści znaleźć można w różnych punktach Gdańska. Atrybuty kolejnych napotykanych Hewelionów nawiązują do miejsc, w których je znajdziemy i historii, które mają do przekazania. Autorem odlanych z brązu lwów jest gdański artysta Tomasz Radziewicz.

Więcej o szlaku TUTAJ

 

piwo1

 

Craft Beer Trail - Trójmiejski Szlak Piwny

Gdańska Organizacja Turystyczna stworzyła Craft Beer Trail, dzięki któremu turyści mogą odkrywać wyjątkowe piwa rzemieślnicze, a tych jak wiadomo w Trójmieście nie brakuje. Trójmiejski Szlak Piwny wystartował w 2016 roku wraz z rozpoczęciem Jarmarku św. Dominika, a od tego czasu już sporo fanów złotego napoju przekonało się, że jest to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu w mieście, i zdobycie ciekawych nagród!

Więcej o SZLAKU.

 

skwer świętopełka

 

Szlak kaszubski

Kaszubskie ścieżki widoczne są na gdańskich mapach – tych papierowych, ale też mniej uchwytnych, kulturowych – od początku istnienia miasta. Wśród mieszkańców i bywalców portowego Gdańska wielu było ludzi pochodzących z różnych stron świata, mówiących różnymi językami, wyznających różne religie, jednak w całej tej różnorodności od wieków wyraźnie przeplatały się trzy siły: polska, niemiecka i kaszubska. I jakkolwiek każdy z nas doskonale wie kim są Polacy i kim są Niemcy, to wielu osobom problemu nastręcza odpowiedź na pytanie kim są Kaszubi.

SZCZEGÓŁY.

 

ecs
Fot. Europejskie Centrum Solidarności

 

Gdańsk Szlakiem Wolności

Jest 14 sierpnia 1980 r., wcześnie rano stoczniowcy rozpoczęli strajk. Wąsaty robotnik bez przepustki chce do nich dołączyć – przeskakuje przez mur stoczni, a już godzinę później zostaje jego przywódcą. Wkrótce w mieście zjawiają się światowe media – piszą o ów robotniku, Lechu Wałęsie i żądaniach od komunistycznych władz. Powstaje „Solidarność” – pierwszy niezależny od komunistów związek zawodowy. To początek polskiej drogi do demokracji.

SZLAK WOLNOŚCI.

 

pachołek got

 

Szlakiem gdańskich punktów widokowych

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda Gdańsk z ponad 100 metrów wysokości? A może lubicie wspinaczkę i chcecie zobaczyć miasto z nieco innej perspektywy? Dla aktywnych ciekawym pomysłem na zwiedzanie miasta będzie z pewnością zdobywanie jego najwyższych szczytów, a jest ich w Gdańsku całkiem sporo!

PUNKTY WIDOKOWE.

 

grass
Fot. Grzegorz Mehring / gdansk.pl

 

Śladami Güntera Grassa

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, doktor honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego, Honorowy Obywatel Miasta Gdańska – Günter Grass urodził się i dorastał w Gdańsku. Wiele jest miejsc w naszym mieście związanych z tą słynną postacią światowej literatury. Zachęcamy do odkrywania Gdańska śladami Güntera Grassa.

SZLAK GRASSA.

 

Hala
Fot. Dawid Linkowski

 

Spacer szlakiem od historii do nowoczesności

Wiele wskazuje na to, że turystyczna atrakcyjność Gdańska już w niedalekiej przyszłości wkroczy na jeszcze wyższy poziom. W mieście, które co roku odwiedzane jest przez miliony turystów, powstaje bowiem nowa dzielnica, dzięki której spacer po historii miasta wydłuży się nawet dwukrotnie i pozwoli przejść od historii średniowiecza z punktem początkowym przy Gdańskiej Katowni aż po najnowszą historię miasta związaną z Ruchem Solidarności.

OD HISTORII DO NOWOCZESNOŚCI.