• 14.4 ºC  / 57.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Taras Widokowy Olivia Star
Taras widokowy na 32 piętrze Olivia Star w Gdańsku to ogólnodostępna przestrzeń widokowa skąd podziwiać można niepowtarzalny, niczym niezakłócony widok rozciągający się od Gdyni aż po Gdańsk, a nawet Mierzeję Wiślaną. Oprócz niezapomnianego widoku odwiedzający mogą liczyć na atrakcyjną ofertę kulinarną, kameralne koncerty i wydarzenia kulturalne.
A
A
Data modyfikacji: 20 kwietnia 2021 r.
Olivia Star Top
Olivia Star Top
 


Dla Trójmiasta morze i zatoka zawsze były oknem na świat, dlatego zespół projektowy przygotował od strony z widokiem na morze akcenty znane z klasycznych wnętrz wycieczkowców i statków handlowych. Założeniem było, aby goście odnieśli wrażenie podobne do spokojnej żeglugi, kiedy stojąc na stabilnym pokładzie, mogą jednocześnie czuć powiew wiatru i obietnicę przynoszoną przez bezkres morza.

Północna część kondygnacji góruje nad Oliwą, jedną z najstarszych i najbardziej malowniczych dzielnic Gdańska. Wnętrza w tej części piętra nawiązują do secesyjnych budynków z terakotowymi dachami i starych brukowanych ulic okalanych alejami drzew. Znajdują się w niej również elementy metaloplastyki, nawiązania do drewnianych i przeszklonych werand oraz ulicznych latarni tej malowniczej okolicy.

Zachodnia część tarasu nazywana strefą Parku Krajobrazowego oferuje nam unikatowy widok na ścianę lasu zmieniającą się o każdej porze roku. Ta część piętra pozwoli rozkoszować się widokiem głębokiej zieleni i rozgościć na wygodnych siedzeniach nawiązujących formą i aksamitem do omszałych pni drzew czy leśnych ławek i urokliwych altanek.

Szczegółowe informację na temat godzin otwarcia i cen biletów można znaleźć na stronie Olivia Star Top