• -0.1 ºC  / 31.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Wystawa „Z Energią”
A
A
Data modyfikacji: 06 grudnia 2022 r.
H_W14-728x531

Czym jest ciepło, czy wiązka światła wprawi w ruch samolot i jak zanieczyszczenie naszej planety widać z perspektywy kosmosu? – to tyko niektóre pytania, na które odpowiedź można znaleźć na wystawie o zamianie różnych form energii i reenergii. Kilkadziesiąt stanowisk na dwóch poziomach historycznego budynku Kaponiery Południowej służy do obserwacji, doświadczeń, a także do wywoływania różnorodnych zjawisk.

Partnerem interaktywnej pracowni REenergii jest Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.

Uwaga! Całkowity zakaz wstępu dla osób z rozrusznikiem serca, niektóre stanowiska emitują silne pole elektromagnetyczne.

 

Hevelianum plener (3)

Hevelianum to nowoczesna przestrzeń, gdzie tajemnice nauki odkrywamy z pasją.

Interaktywne wystawy – atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – ulokowane są w XIX-wiecznych zabudowaniach dawnego militarnego fortu.

Tutaj samodzielnie możesz poznawać świat lub dołączyć do zabaw edukacyjnych oraz doświadczeń prowadzonych przez edukatorów. Bogaty, całoroczny program zajęć dla klas szkolnych i rodzin pomaga zaprzyjaźnić się z matematyką, fizyką, chemią, biologią, astronomią, geografią i historią.

Znajdziecie nas na Górze Gradowej, gdzie zachowały się XIX-wieczne budynki dawnego militarnego fortu. Cały teren to zielona wyspa w centrum Gdańska, ze ścieżkami spacerowymi i najpiękniejszą panoramą miasta.