• 13.8 ºC  / 56.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Audioguide
System elektronicznych urządzeń kieszonkowych, z którymi zwiedzanie miasta jest banalnie proste.
A
A

Zwiedzanie z AudioGuide

Trwa kolejny sezon z audioguide Gdańsk. W poprzednich sezonach elektroniczne przewodniki spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony turystów, na co w głównej mierze wpływa atrakcyjność dostępnych audycji oraz elastyczny czas wypożyczenia przewodników.

Audioguide Gdańsk to jeden z produktów Gdańskiej Organizacji Turystycznej, oferujący rewolucyjne rozwiązanie z zakresu turystyki kulturowej. Jest to system elektronicznych urządzeń kieszonkowych, zastępujących tradycyjne - papierowe przewodniki. Dzięki audioguide odwiedzający Gdańsk turyści mają możliwość zwiedzenia miasta we własnym zakresie i tempie. Urządzenia są proste w obsłudze, bardzo wygodne i na dodatek ich wypożyczenie wcale nie jest drogie!
Zwiedzanie miasta z audioguide jest banalnie proste. Kolejne punkty wyprawy oznaczone są na specjalnej mapie, którą dołączamy do każdego wypożyczonego urządzenia. Plan podróży nie pozwoli na przeoczenie któregoś z zabytków.


Audycje w systemie Audioguide Gdańsk nagrane zostały przy współpracy profesjonalnych lektorów. Odgrywają oni role znanych i związanych z miastem postaci historycznych bądź mitycznych. W ten sposób turyści mogą usłyszeć 23 historie najciekawszych miejsc Gdańska, opowiadane z perspektywy m.in. Napoleona, Uphagena czy też króla mórz – Neptuna. Wszystkie audycje dostępne są w dwóch wersjach: podstawowej i rozszerzonej. Wersja rozszerzona obejmuje większy zakres historii miasta.


Z kieszonkowym przewodnikiem zwiedzimy dwie najsłynniejsze dzielnice Gdańska – pełne zabytków Stare Miasto i malowniczą Oliwę. Co więcej, czas wypożyczenia tego innowacyjnego sprzętu jest elastyczny. Z audioguide Gdańsk możesz wybrać się zarówno na krótki – dwugodzinny spacer, jak i na długą - całodzienną wycieczkę.
Turyści, korzystający z naszego systemu, mogą zapomnieć o męczącym podążaniu za wycieczkowym tłumem i próbami dopchania się do przewodnika. Audioguide Gdańsk to indywidualny i… wyrozumiały partner w podróży. Pozwala na przerwanie zwiedzania w każdym momencie. W dowolnej chwili można odpocząć na ławeczce, wstąpić do restauracji na obiad lub na herbatę do kawiarni, by następnie znowu wrócić na trasę zwiedzania.


Audioguide Gdańsk to laureat nagrody specjalnej w konkursie „Najlepsza promocja turystyki województwa pomorskiego 2010” Gdańskich Targów Turystycznych. Urządzenia mobilne wypożyczane są w punktach Informacji Turystycznej na terenie Gdańska.


Punkty wypożyczania AudioGuide:

 

Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Długi Targ 28/29, Gdańsk 80-830
tel.: 58 301 43 55
e-mail: gcit@visitgdansk.com
czynne:
maj - sierpień: 09.00-19.00 / 7dni w tygodniu
wrzesień - kwiecień: 09.00-17.00 / 7dni w tygodniu

Cennik AudioGuide (30.89 KB)

 

Operatorem systemu jest firma MEXPO, ul. Kazimierza Pułaskiego 8, 81-368 Gdynia.


Podczas wizyty w Gdańsku wypożycz kieszonkowy przewodnik turystyczny audio! Tymczasem poznaj zabytki Gdańska na stronie www.