• 5.8 ºC  / 42.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdańsk
Gdańsk to blisko półmilionowe miasto, niewątpliwie jedno z najpopularniejszych centrów turystycznych i kulturowych, prężnie rozwijający się ośrodek akademicki i handlowy. Położony nad Zatoką Gdańską, u południowych brzegów Morza Bałtyckiego. Gdańsk od stuleci pełni kluczową rolę w wymianie towarowej między Europą północną i zachodnią a krajami Europy środkowo-wschodniej.
A
A

Gdańsk- widok na Długie Pobrzeże
-Gdańsk- widok na Długie Pobrzeże
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

O Gdańsku

Ponad 1000 letni Gdańsk, co roku odwiedzany jest przez tysiące turystów, łączy w sobie tradycje kultury wielu narodów. Jest to raj dla miłośników starej architektury. Można tu w nieskończoność krążyć pośród pięknych kamienic i zabytków z różnych stylów architektonicznych.
Dodatkowo sklepy z "duszą" urocze restauracje i kawiarnie oraz niespotykane nigdzie indziej kulturalne imprezy, tworzą wyjątkową atmosferę.
W mieście funkcjonuje kilka teatrów, filharmonia, opera, letnia scena muzyczna, multipleksy. Nie brakuje tu również terenów do uprawiania aktywnego wypoczynku, od spacerów po plażach, poprzez rowery, kajaki po nawet turystykę ekstremalną. Każdy, niezależnie od zainteresowań i nastroju, znajdzie coś interesującego dla siebie.
Ponadto w mieście odbywają się cykliczne imprezy cieszące się ogromną popularnością wśród mieszkańców oraz turystów takie jak.: Jarmark Dominikański, Noc Muzeów czy Baltic Sail.

Gdańsk- jedno z najpiękniejszych miast w Polsce to miejsce, które koniecznie trzeba nie tylko odwiedzić, ale przede wszystkim zwiedzić. Główne Miasto, Stare Miasto, Wrzeszcz, Oliwa, Wyspa Sobieszewska… Każdy z tych zakątków kryje w sobie historie warte poznania.

Gdańskie zabytki

W samym sercu Gdańska – Głównym Mieście – warto zwiedzić mieszczańskie wnętrza Domu Uphagena, Dwór Artusa, czy Ratusz Staromiejski. Droga Królewska poprowadzi przez karty historii od Bramy Wyżynnej i Przedbramia z Katownią, przez Złotą Bramę, aż po Zieloną Bramę nad Motławą. Ulica Mariacka i Piwna oczarują urokiem gdańskich przedproży i rzygaczy.

Gdańskie muzea

Muzeum Narodowe, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Centralne Muzeum Morskie, czy Muzeum Archeologiczne – to tylko oficjalne nazwy, które kryją w sobie wiele placówek o różnym charakterze na terenie całego miasta. Katedra Oliwska, Kościół Mariacki, Kościół św. Katarzyny – każdy opowiada inną historię, przyciągając rzesze turystów zgłodniałych duchowych przeżyć.

oraz inne atrakcje...

Galerie sztuki, wystawy, wyroby z bursztynu, plaże, gdańskie lwy i Panienka z okienka… Warto poczuć się jak gracz na planszy historii – aby wygrać Gdańsk, koniecznie trzeba przejść wszystkie pola. Na końcu czeka każdego cenna nagroda, która warta jest poświęcenia czasu-wspomnienia, które pozostaną w pamięci każdego turysty. A więc w drogę!

W odkrywaniu miasta może pomóc mobilny przewodnik-Smart Tour.