• 18.6 ºC  / 65.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Smart Tour
Najnowsza aplikacja mobilna SmartTour pozwoli Ci poznać najpiękniejsze zakątki Gdańska oraz ich pasjonującą historię. Wystarczy posiadać smartfona aby ruszyć w fascynującą podróż po 1000 letnim Gdańsku!
A
A

Zwiedzaj sprytnie ze Smart Tour!
-Zwiedzaj sprytnie ze Smart Tour!
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

SmartTour to przewodnik przeznaczony na telefony komórkowe. Oprócz bardzo wygodnej formy zakupu biletów pozwala na wybranie przez nas ścieżki zwiedzania i oprowadza nas po mieście, muzeum czy galerii.

„Turyści chcą być na czasie. Większość chętnie sięga po nowinki techniczne, zwłaszcza kiedy ich użycie jest proste i kiedy ułatwiają życie. A tak właśnie jest w przypadku SmartTour”, przekonuje prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Łukasz Wysocki.

Co wyróżnia aplikację Smart Tour?

Wśród wielu kwestii wyróżniających SmartTour na tle wcześniejszych tego typu rozwiązań warto zwrócić uwagę zwłaszcza na trzy aspekty.
Pierwszym jest sposób powstawania treści. Dzięki specjalnej platformie są one tworzone przez różne organizacje odpowiedzialne za turystykę w mieście czy obiektach kulturalnych. Wiedzą one najlepiej co najpiękniejszego i najbardziej wyjątkowego mają do pokazania. Narzędzie świetnie sprawdza się przy oprowadzaniu tak wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Kolejną kwestią jest różnorodność ścieżek. SmartTour może działać w formie tradycyjnego przewodnika jak również może stać się grą fabularną, pozwalającą prowadzić śledztwo, rozwiązywać zagadki czy łamigłówki. Wszystko zależy od wyobraźni tworzącego ścieżkę zwiedzania.

Ostatnim aspektem jest fakt działania aplikacji w różnych miejscach. Nie musimy już ściągać osobnej aplikacji dla każdego miasta czy obiektu. Dzięki współpracy: qb-mobile, Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Gdyńskiego i Wejherowskiego Urzędu Miasta oraz Kąpieliska Morskiego Sopot, SmartTour już teraz działa w Trójmieście i okolicach, a miast i obiektów zainteresowanych jego wprowadzeniem wciąż przybywa, zwłaszcza że przewodnik jest darmowy.

4 ścieżki zwiedzania!

  • Tradycyjne zwiedzanie. Tutaj aplikacja działa podobnie do tradycyjnego audioguide'a. Prowadzi Cię od punktu do punktu wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Dzięki swojemu smartfonowi posłuchasz przewodnika, zobaczysz dodatkowe zdjęcia lub przeczytasz garść ciekawostek
  • Spacer sentymentalny. Ten rodzaj zwiedzania pozwoli poznać Ci wspomnienia związane z danymi miejscami. Posłuchasz opowiadań, wspomnień świadków minionych wydarzeń stojąc w tym samym miejscu w którym oni przed laty...
  • Gra fabularna. Wcielisz się w przeróżne role. Aby odkrywać kolejne miejsca będziesz musiał rozwiązać zagadki, wysnuwać wnioski, otwierać zamki, zgadywać hasła i szyfry. Przecież zwiedzanie nie musi być nudne! Zwiedzaj bawiąc się jak w najlepszym escape room’ie:)
  • Rozrywka.Ścieżki w tym dziale to gotowy przepis na dobrą zabawę. Daj się poprowadzić po najlepszych restauracjach, pubach, dyskotekach czy innych rozrywkowych obiektach i Baw się dobrze!

Dodatkowo aplikacja posiada funkcję „W pobliżu” , dzięki której szybko i wygodnie znajdziesz ofertę restauracji, pubów, hoteli i innych obiektów turystycznych w okolicy Twojego położenia.

Nie musisz już więcej martwić się o zakup biletu. Dzięki Smart-Tour bilet kupisz w wygodny sposób prosto przez swój telefon!

Kup Kartę Turysty i zwiedzaj Gdańsk z aplikacją!

Pobierz aplikację i znajdź swój sposób na Gdańsk! SmartTour poprowadzi Cię szlakami Karty Turysty. Wybierz dogodny dla siebie pakiet i skorzystaj z opcji nawigacji pomiędzy atrakcjami.

„Aplikacja jest intuicyjna i stwarza wiele możliwości. Oprócz czytania i słuchania informacji o poszczególnych miejscach, dostaniemy m.in. wiadomości o zniżkach jakie przysługują w różnych miejscach posiadaczom Karty Turysty. Mało tego, SmartTour umożliwi nam także zakup Karty Turysty”, informuje Michał Sarnowski z firmy qb-mobile.

„Przykładowo przechodząc obok restauracji X otrzymamy powiadomienie, że jako posiadaczom Karty Turysty przysługuje nam w tym miejscu rabat. Nie musimy nawet wiedzieć, że mijamy tę właśnie restaurację – Smartour będzie to wiedział i dam nam znać”, dodaje.

Pobierz aplikację już teraz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qbmobile.smarttour


Platforma rozwijana jest w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, przez firmę qb-mobile s.c. Firma oficjalnie istnieje na rynku od kwietnia 2014 r., jednak wieloletnie doświadczenie jej twórców pozwoliło nawet w tak krótkim czasie na realizację kilku ciekawych projektów, również międzynarodowych. W tym miejscu warto wspomnieć, że firma qb-mobile s.c. jest partnerem technologicznym Gdańskiej Organizacji Turystycznej w rozwijaniu Karty Turysty, która zmienia się dynamicznie stanowiąc wyjątkowo ciekawą propozycję dla osób chcących zwiedzać czy bawić się w Trójmieście. Więcej na www.smart-tour.pl