O Jarmarku

Bajkowe iluminacje, smakołyki, oryginalne prezenty i świąteczna atmosfera. Do Gdańska powraca Jarmark Bożonarodzeniowy! Tradycyjnie na gości czeka wiele barwnych stoisk ze świątecznymi produktami i nie tylko.
W 2023 r. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zajął II miejsce w konkursie Best Christmas Markets organizowanym przez portal Europe's Best Destinations. Głosowało na nas prawie 48 tys. internautów!

Godziny otwarcia Jarmarku:

Niedziela - czwartek: 12:00 - 20:00
Piątek - sobota: 12:00 - 21:00

Oficjalna strona Jarmarku, szczegóły wydarzenia: https://bozonarodzeniowy.pl/

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku, tradycyjnie na wszystkich gości czeka masa atrakcji, strefa gastronomiczna i liczne domki z bogatą ofertą upominków. Jednym z nich jest domek Gdańskiej Organizacji Turystycznej (Fabryka Prezentów Św. Mikołaja), który znajdziemy w pobliżu wielkiego napisu „JARMARK”, na Targu Węglowym.

Można nas odwiedzać w każdy dzień jarmarku, w godzinach: 12.00-20.00 (niedziela-czwartek) i 12.00-21.00 (piątek-sobota). Każdy kto do nas zajrzy będzie mógł zakupić atrakcyjne gdańskie upominki, naturalnie o świątecznym charakterze, ale nie tylko. Chętnie udzielimy również informacji o naszym mieście i zaproponujemy miejsca najbardziej warte zobaczenia, według Waszych preferencji.

W naszym domku czeka na Was również pyszna niespodzianka. Będzie tam można bowiem zakupić pakiety projektu Smaki Gdańska, dostępne w wersji dla 1, 2, a nawet 4 osób. Warto dodać, że Smaki Gdańska to kapitalna okazja do spróbowania tradycyjnych gdańskich potraw inspirowanych XIX wieczną książką kucharską, u naszych 9 restauracji partnerskich. Przypomnijmy, że ambasadorem projektu jest znany szef – Wojciech Modest Amaro.

A to nie koniec! Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała konkurs dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca. Za skanowanie kodów QR można zdobyć fantastyczne nagrody. Zadanie będzie polegało na polowaniu na 10 „kubików” z kodami i ich skanowaniu. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu będą dostępne na stronie www.jestemzgdanska.pl w dniu startu jarmarku.

Serdecznie zapraszamy! 

Czytaj dalej