Program

Miejsca, w których odbędą się wydarzenia towarzyszące, podzielono na 2 strefy. Pierwsza i najważniejsza to Targ Węglowy ze sceną główną, miejscem spotkania z Mikołajem oraz Kalendarzem Adwentowym. Kolejna znajduje się kilkanaście metrów dalej - w Wielkiej Zbrojowni.

Co się będzie działo?

Koncertowe wtorki
We wtorki fani muzyki będą mogli posłuchać koncertów świątecznych. Pojawi się: Zespół Słowiańska Dusza Świątecznie, Gospelowe Kolędowanie oraz Kolędowanie z Chórem GUMED.

Rozśpiewane środy
W środy odwiedzający mogą chwycić za mikrofony i wyśpiewać najpiękniejsze, polskie i zagraniczne hity świąteczne na świątecznym karaoke.

Magiczne czwartki
W czwartki pojawią się niespodzianki, które będą cieszyć oko: Teatr Ognia czy Parady. Będzie to dzień otwarty dla promocji szkół, instytucji z ofertą popołudniowych zajęć dla dzieci i dorosłych, takich jak, np.: szkoły tańca, które mogą zorganizować pokazy swoich podopiecznych.

Piątki z zabawą
W piątki milusińskich zapraszamy na animacje z Akademią Zabawy i Edukacji Wykrzyknik, a starszych na wieczorną potańcówkę przy świątecznych setach DJ-skich.

Zaskakujące soboty
Soboty są otwarte dla Partnerów i Instytucji Kultury. Zobaczymy, m.in.: Występy Zespołu Pieśni i Tańca Gdańsk oraz Neptun. Będzie przestrzeń dla akcji charytatywnych i wolontaryjnych. Na scenie pojawiać się będzie także Mikołaj oraz oficjalne maskotki jarmarku, czyli Państwo Orzechowscy, którzy tylko czekają, żeby zrobić sobie z odwiedzającymi zdjęcie lub nagrać świąteczne pozdrowienia.Rodzinne niedzieleNiedziele to według nas czas dla bliskich. Dzieci i ich rodzice będą mogli obejrzeć spektakle i wziąć udział w animacjach w wykonaniu Teatru Qfer, posłuchać kolędowania z Carillonem czy bawić się z Caritas, który będzie promować działania wolontariatu i radość dzielenia się dobrem.

Podczas Jarmarku, każdego dnia od 1 do 23 grudnia odbędzie się ceremonia otwarcia kolejnego okienka w ogrooomnym Kalendarzu Adwentowym. 
30 listopada zapraszamy na widowisko "Teatr Ognia", a 14 grudnia na paradę w wykonaniu Teatru Gdańskiego Archipelagu Kultury. 

W trakcie Jarmarku będzie można spotkać Świętego Mikołaja, który specjalnie dla Was przyjechał z dalekiej Północy, by posłuchać o wymarzonych prezentach i pozować do świątecznych zdjęć. Mikołaja znajdziecie w Wielkiej Zbrojowni Sztuki, na Scenie Głównej lub na terenie Jarmarku w zależności od wydarzeń programowych. 

Z kolei do Wielkiej Zbrojowni zapraszamy na Warsztaty. Każdy kto lubi rękodzieło i kreatywne spędzenie czasu odnajdzie się na warsztatach świątecznych. Będzie można przygotować ozdoby świąteczne z Gdańskim Archipelagiem Kultury czy stroiki świąteczne z Lasami Państwowymi. Warsztaty rękodzieła poprowadzi też Lokalny Ośrodek Integracyjny Dla Osób Z Upośledzeniem Umysłowym – tymi działaniami organizatorzy chcą integrować lokalną społeczność, zachęcić odwiedzających z ograniczeniami do wspólnej zabawy, a także wesprzeć to stowarzyszenie.
W Wielkiej Zbrojowni organizatorzy przygotowują wyjątkową strefę chillout z licznymi atrakcjami.

Tutaj sprawdzicie co dokładnie będzie się działo: PROGRAM.

Czytaj dalej