• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Restauracja 5. Piętro
Długi Targ 14-16, 80-828 Gdańsk
48 58 717 87 00
Restauracja 5. piętro serwuje kuchnie polską, ale nie tylko – w nasze menu wplatamy także elementy kuchni włoskiej czy francuskiej.
W centrum
Polecany Partner

Kochamy gotowanie, a w gotowaniu najbardziej lubimy eksperymentowanie! Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć restaurację, której menu co kilka miesięcy się zmienia i która jest oparta na sezonowych i co za tym idzie świeżych składnikach. Proponujemy także dania dnia spoza codziennej karty. W końcu świat smaków jest szeroki i czeka na nieustanne odkrywanie, więc po co zamykać go w sztywnych ramach! Jako podkreślenie kulinarnych smaków uwielbiamy dobre wina, których w naszej restauracji zdecydowanie nie brakuje. Ich wybór jest szeroki, a Wasza decyzja nie ogranicza się jedynie do wyboru marki.

Serwujemy klasyczne polskie dania, jak żurek w chlebie czy schabowy, ale bawimy się też konwencjami i podajemy klasyczne dania w nowej odsłonie. Przykładem mogą być pierogi ruskie – w restauracji 5. Piętro przygotowujemy je z pieczonego ziemniaka z dodatkiem koziego sera zamiast twarogu. Dodatkiem jest sos buraczany na bazie warzywnego sosu demi glace, który gotujemy 7 godzin. Do klasycznego kremu z pomidorów dodajemy pikantne pesto z jarmużu, a do klasycznego tatara - mus z borowików z dodatkiem czarnej trufli.

Daniem, które cieszy się największą popularnością i które rekomendujemy są pierogi z gęsiną, sosem demi glace z wiśniami i smażonymi borowikami.