Lato w Gdańsku

Ciesz się niezapomnianymi chwilami wśród gdańskich atrakcji! Szum fal, piasek pod stopami, wiatr we włosach, słońce ogrzewające twarz - to wszystko wprowadzi cię w unikatowy, wypoczynkowy klimat. Chwila ochłody? - znajdziesz ją w cieniu rozłożystych drzew w miejskich parkach i rezerwatach.

 

Park Oliwski oraz Katedra

Park Oliwski im. A. Mickiewicza zachwyca mnogością atrakcji na swoim terenie. Architektura krajobrazu, oryginalny drzewostan, Aleja Lipowa, zbiorniki wodne, Ogród Botaniczny z Palmiarnią to idealne miejsce na relaks, spacery czy spotkania z przyjaciółmi. W pobliżu znajduje się piękna Katedra z zabytkowymi organami, na których odbywają się koncerty.

Więcej Zobacz na mapie

Park Oruński

Jeden z najstarszych parków w Gdańsku i drugi co do wielkości. Otoczony jest wzgórzami, z którymi wiążą się miejscowe legendy. W Parku podziwiać możemy stawy, wodospady, a także piękne aleje drzew. Obok samego Parku zobaczyć możemy zabytkowy Dworek z XIX wieku. W parku znajduje się też plac zabaw dla dzieci.

Więcej Zobacz na mapie

Plaża Brzeźno

To najbardziej oblegane przez mieszkańców i turystów kąpielisko w Gdańsku. Od pozostałych wyróżnia je przede wszystkim obecność długiego na 140 metrów molo, skierowanego w głąb Zatoki Gdańskiej. Zaraz obok niego działają liczne punkty gastronomiczne, punkt medyczny oraz przebieralnie i toalety. W dwóch miejscach znajdują się też obszary, gdzie można bezpłatnie skorzystać z miejskiego wi-fi. 

Zobacz na mapie

Plaża Jelitkowo

Kąpielisko w Jelitkowie leży na granicy Gdańska i Sopotu i jest doskonale skomunikowane z resztą miasta. Zaledwie kilka minut od plaży znajduje się pętla tramwajowa oraz przystanki autobusowe. Na terenie kąpieliska nie brakuje miejsc, w których można wypożyczyć sprzęt plażowy i sportowy, a także poćwiczyć na siłowni pod gołym niebem.

Zobacz na mapie

Rezerwat Ptasi Raj

"Ptasi Raj" słynie przede wszystkim z urzekających widoków na ujście Wisły Śmiałej do morza, pięknej przyrody, a w okresie wiosennych i jesiennych przelotów - z ogromnej liczby ptaków, które odpoczywają na taflach dwóch jezior przybrzeżnych. 

Więcej Zobacz na mapie

SUP nad Motławą

Lato w Gdańsku zawsze wiąże się z aktywnościami nad wodą. SUP to jedna z propozycji, aby cieszyć się orzeźwiającą bryzą w gorący dzień i zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. 

Zobacz na mapie