• -0.6 ºC  / 30.9 ºF   
  • PL / EN
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
Choć Gdańsk jest miastem, do którego łatwo dojechać zarówno koleją, jak i autem lub autokarem, to coraz więcej osób decyduje się przylecieć do stolicy Pomorza. W takim wypadku, pierwszym miejscem jakie widzą, jest jedna z wizytówek Gdańska – nowoczesny Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
A
A
data publikacji: 17 grudnia 2019 r.

Lotnisko w Gdańsku - sieć połączeń

Gdańsk jeszcze nigdy, w swojej ponad 1000 letniej historii, nie był tak blisko Europy. Lądują tu samoloty linii: Airbaltic, Finnair, KLM, Lufthansa, Norwegian Air, LOT, Ryanair, SAS oraz Wizzair. Oprócz tego, cały czas zwiększa się też ruch czarterowy. Łącznie można do Gdańska dolecieć z ponad 60 miast! Część przewoźników (tanie linie) oferuje doskonałe ceny. Jeśli kupimy bilety z wyprzedzeniem i w odpowiednich dniach, dolecimy do Gdańska za dosłownie kilkadziesiąt złotych.

Najwięcej połączeń bezpośrednich funkcjonuje w ruchu do i z miast Wielkiej Brytanii (11), Norwegii (9) oraz Niemiec (5). Najdalej na północ dolecimy do Reykjaviku i Tromso. Na południe – do Izraelskiego Eilatu. Na zachód, do Lizbony, a na wschód do Charkowa.

Szczegółowa mapa połączeń znajduje się TUTAJ.

Jak dotrzeć z portu lotniczego do miasta i z powrotem?

 

Autobusy kursują regularnie i dobrą częstotliwością. Podróż trwa ok 40 minut, a cena biletu to 3,20 PLN.

Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP - Port Lotniczy: linia 110
Gdańsk Dworzec Główny PKP - Port Lotniczy: linia 210

Sopot - Kamienny Potok SKM - Port Lotniczy linia 122

nocny:


Gdańsk Dworzec Główny PKP -Wrzeszcz PKP- Port Lotniczy: linia N3

Więcej informacji: www.ztm.gda.pl

To zdecydowanie najlepsza metoda dostania się do miasta lub na lotnisko. Podróż trwa ok. 25 minut.

Pociągi kursują na trasie  Gdańsk-Wrzeszcz - Port Lotniczy - Gdynia Główna, na trasie  Gdańsk Wrzeszcz - Port Lotniczy – Kartuzy  oraz na trasie Gdynia Główna - Port Lotniczy - Kościerzyna.

W pociągach obowiązuje taryfa kilometrowa SKM (także na podróże z przesiadką we Wrzeszczu w kierunku Gdańska Śródmieścia, bądź Sopotu) oraz tzw. bilet strefowy Miejski na Gdańsk, uprawniający w cenie 3,50 zł (bilet normalny) do podróży do dowolnego przystanku SKM na terenie Gdańska.

Bilety można kupić w kasach i automatach biletowych na przystankach kolei lub w pociągu.

Przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej - Gdańsk Port Lotniczy znajduje się bezpośrednio przy Terminalu pasażerskim T-2 i jest z nim połączony specjalnym przejściem dla pasażerów.

Więcej informacji: skm.pkp.pl

Jeśli komuś zależy na czasie i wygodzie, najlepiej wziąć taksówkę. Cena kursu do centrum Gdańska, to ok. 60 PLN (ok. 15 Euro). Podróż trwa ok. 20 minut. Warto wybrać pojazd oznaczony jako polecany przez port lotniczy. To gwarancja uczciwej ceny i usługi na odpowiednim poziomie.
Oczywiście pamiętajcie, że zawsze można wynająć auto. Na lotnisku nie brakuje wypożyczalni z szerokim wyborem rodzajów samochodów.