• -0.4 ºC  / 31.3 ºF   
  • PL / EN
Zwiedzaj interaktywnie
Żyjemy w czasach, w których niemal każdy nosi przy sobie telefon komórkowy. To urządzenie znakomicie ułatwia nam funkcjonowanie – i jak się okazuje również zwiedzanie nieznanych miast. Poniżej znajdziesz listę aplikacji mobilnych, dzięki którym samodzielnie odkryjesz magiczny Gdańsk!
A
A
data publikacji: 17 grudnia 2019 r.

Poznaj nasze aplikacje. Dostępne w sklepach AppStore oraz Google Play.

Śladami Plentego

Quest „Śladami Plentego. Gmerk ukryty w Ratuszu” nie jest typowym przewodnikiem. To gra, dzięki której odkryjemy sekrety Ratusza Głównego Miasta, świetnie się przy tym bawiąc. Zadaniem graczy jest odnalezienie zaginionego w czasie wojny artefaktu – cennego, francuskiego zegara. Akcja gry osadzona jest w roku 1970, a gracz używając podpowiedzi, wysłuchując co do powiedzenia mają wirtualne postaci i rozwiązując zagadki logiczne, musi odnaleźć wspomniany artefakt. Jeśli tak się stanie – wygrywa.

Skarb Wyspy Sobieszewskiej

To kolejna fascynująca przygoda, dzięki której zobaczymy najpiękniejsze miejsca Wyspy oraz odkryjemy jej tajemnice. Łącznie przemierzymy ponad 5 km!

Aby zagrać w gry wystarczy posiadać telefon (smartfon) z systemem Android lub iOS i zakupić bilet wstępu do ratusza. Warto dodać, że jeśli posiadamy Kartę Turysty (pakiet Zwiedzanie lub Rodzina i Zabawa), wejdziemy do obiektu za darmo.

Szczegóły gry dostępne są TUTAJ.

Szlak Lwa Heweliona

„Szlak Lwa Heweliona” to świetny sposób na poznanie najważniejszych miejsc Gdańska. Choć atrakcja skierowana jest głównie do najmłodszych odkrywców, to doskonale bawią się przy niej także dorośli. Lwiątka mają pół metra wysokości, wykonane są z brązu – i znajdują się w różnych lokalizacjach w mieście.

Pobierając grę na swój smartfon – i włączając funkcję lokalizacji w telefonie – użytkownik otrzymuje szereg ciekawych informacji od małego lwa. Jak to możliwe? Po zbliżeniu się z telefonem do każdej z rzeźb Heweliona, na ekranie telefonu wyświetla się komunikat w formie tekstu oraz pliku audio, poprzez które lew opowiada historię danego miejsca. Narracja prowadzona jest w taki sposób, by najmłodsi odbiorcy zdobyli jak najwięcej cennych informacji o Gdańsku.

Dotychczas Hewelion odwiedził już ZOO, Stadion Energa Gdańsk, molo w Brzeźnie, Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, Port Lotniczy Gdańsk, Hevelianum, Wielki Młyn, Ołowiankę, Długie Pobrzeże (Restauracja Gdański Bowke), Bramę Wyżynną, Galerię Handlową Madison, Długi Targ (Hotel IBB Długi Targ), AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

Darmowa aplikacja do pobrania: Google Play  I  App Store   

Zwiedzając, warto również skorzystać z aplikacji Smart Tour. To narzędzie współpracujące z Kartą Turysty. Przy zakupie Karty, która zapewnia darmowe wejścia i zniżki u partnerów GOT (m.in. instytucje, muzea, restauracje) możemy posłużyć się wspomnianą aplikacją, która ułatwi nam poruszanie się po mieście. Znajdziemy w niej mapę z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi. W ten sposób zwiedzimy Gdańsk bez ryzyka ominięcia ważnych turystycznie punktów.  

Aplikacja do pobrania: Google Play

Footsteps to aplikacja mobilna i platforma turystyczna oparta na 2 filarach. Pierwszym z nich jest personalizacja. Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera swoje zainteresowania poprzez określenie własnej osobowości, a tych do wyboru ma 10 (m.in. Turysta, Smakosz, Hipster, Historyk, Głowa rodziny czy Miłośnik sztuki).

Na podstawie dokonanego wyboru otrzymuje gotową trasę zwiedzania dopasowaną do wybranych preferencji. Dzięki temu użytkownik nie poświęca minuty na przygotowanie się do zwiedzania, a jednocześnie dzięki dobraniu odpowiedniej ścieżki, czerpie ze spaceru więcej przyjemności. Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa danego miasta z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcia, filmy czy odnośniki do stron internetowych atrakcji. W każdej chwili możemy też przerwać zwiedzanie i zrobić sobie przerwę np. na posiłek, a aplikacja podpowie nam, gdzie znajdują się najbliższe restauracje.

Aplikacja do pobrania: Google Play I App Store