• 5.7 ºC  / 42.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Weekend na wodzie

Położenie nad Bałtykiem to ogromny atut Gdańska. To między innymi ten fakt powoduje tak ogromną popularność Grodu Neptuna wśród turystów. Jednak morze to nie wszystko. Motława i liczne kanały przepływające przez Gdańsk stwarzają zupełnie nowe i oryginalne możliwości odkrywania miasta.

 

Dzień 1.

Na pierwszy wieczór w Gdańsku warto rozważyć rejs statkiem pirackim. To świetna atrakcja dla każdego, ale najbardziej zachwycone będą oczywiście dzieci. Statek odpływa z przystani przy Zielonej Bramie i obiera kurs na Westerplatte. Na trasie znajdują się tereny stoczniowe, które można dzięki rejsowi zobaczyć z niedostępnej normalnie strony. Z kolei na pokładzie można zakupić coś na ząb oraz napoje. Czas umila muzyka szantowa, często grana na żywo. Taki popołudniowy rejs to sama przyjemność.

galeony.pl/gdansk-westerplatte

 

 

 

 

 


 

Dzień 2.

10:00 – 13:00

Ten dzień rozpoczniemy także na wodzie, ale tym razem wybierzmy mniejszą jednostkę, a dokładniej kajak. W Gdańsku znajdują się kilometry kanałów, dzięki którym odkryjemy miasto Neptuna z zupełnie nowej perspektywy. Taka wyprawa może odbyć się w towarzystwie profesjonalnego przewodnika, który opowie nam o miejscach jakie mijamy a płyniemy około 2,5 godziny.

 

Wyprawy kajakowe w swojej ofercie ma np. Gdańsk z Kajaka. Więcej o tej ofercie przeczytasz tutaj.

Możemy wybierać z kilku dostępnych propozycji, np. wycieczka prywatna lub o zachodzie słońca.

Tej przygody z pewnością szybko nie zapomnicie.

15:00 - 18:00

Czas na rejs w stronę historii. Dzięki statkom Żeglugi Gdańskiej, która ma przystań przy Zielonej Bramie dopłyniemy na Westerplatte, ale także w dalsze miejsca np. na Hel. Ta druga opcja to wycieczka całodniowa. Z kolei wybierając się na Westerplatte, miniemy tereny stoczniowe. Przy odrobinie szczęścia z dosłownie kilkudziesięciu metrów obejrzymy ogromne jednostki, które wpłynęły na remont. Tym razem schodzimy po trapie na ląd i zanurzamy się w historii legendarnego miejsca – Westerplatte. To tu rozpoczęła się II wojna światowa i to tu polscy żołnierze dali bohaterski, tygodniowy odpór nazistowskiej inwazji. Na miejscu znajduje się Pomnik Obrońców Wybrzeża, posadowiony na kopcu. Roztacza się z niego panorama Nowego Portu i Zatoki Gdańskiej. Możemy też odwiedzić Wartownię Nr 1, która jest małym muzeum, oraz pozostałości potężnych bunkrów.

Po lekcji historii możemy wsiąść na pokład statku, aby powrócić do centrum Gdańska.

 


Dzień 3.

A może macie ochotę na odrobinę luksusu na falach? Jeśli tak, warto wynająć jednostkę ze sternikiem i popłynąć na morską przygodę. Sami ustalamy wielkość łódki i czas trwania rejsu oraz rodzaj poczęstunku na pokładzie. Z Zatoki Gdańskiej rozpościera się imponujący widok na Gdańsk, Sopot i Gdynię. A jeśli zdarzy się, że trochę mocniej powieje, to mamy gwarancję morskiej przygody. “Prucie fal” pod żaglem lub rejs to niezapomniane doświadczenie.

Warto zapoznać się z ofertą sprawdzonych firm, jak np. Premium Jachting (ich ofertę znajdziesz tutaj). 

Nie traćcie czasu i ruszajcie na wodę. Ahoj!