Aktywność nad wodą

Witamy w krainie Neptuna. Kajaki, windsurfing, zwiedzania miasta na SUP’ie. Od wypoczynku na jachtach po zumbę na plaży. W Gdańsku każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdańsk z kajaka

Marzysz by zobaczyć Gdańsk z kajaka? Dołącz do łatwej wycieczki kajakowej, podczas której omija się tłumy turystów, by zobaczyć najciekawsze miejsca z perspektywy wody. Organizatorzy zapewniają wspaniałą i bezpieczną przygodę na kajakach pod okiem przewodnika.

Więcej Zobacz na mapie

Wynajem jachtu

Czarter ekskluzywnych jachtów na rejs po Zatoce Gdańskiej daje możliwość poznania piękna Gdańska i całego Trójmiasta z nowej perspektywy, od strony wody.  Z pokładu naszych jachtów można podziwiać piękno starego Gdańska, industrialny klimat nabrzeży portowych i Stoczni Gdańskiej oraz takie zabytki jak Twierdza Wisłoujście, Westerplatte czy zabytkowa latarnia morska z kulą czasu.
 

Więcej Zobacz na mapie

Sporty wodne

Wszystkim, którzy szukają mocnych wrażeń i skoku adrenaliny, polecamy wybrać się nad zatokę, gdzie na płytkich wodach i z pomocą pomyślnych wiatrów można uprawiać sporty wodne. Pod okiem instruktorów możemy spróbować swoich sił w windsurfingu, który łączy ze sobą cechy surfingu i żeglarstwa. Możemy również spróbować swoich sił w kitesurfingu. Kolejną dawkę adrenaliny może nam Flyboard. Dla tych którzy lubią dużą prędkość jest możliwość wypożyczenia skuterów wodnych.

Zobacz na mapie

Rejs statkiem pirackim

Spacerując wzdłuż Motławy nie sposób nie zauważyć pięknych statków stylizowanych na XVII – wieczne galeony. Są to Galeon Lew i Galeon Czarna Perła. Te pływające pod polską banderą jednostki oferują rejsy przez Stocznię Gdańską, Stocznię Remontową, doki, port i Twierdzę Wisłoujście na Westerplatte oraz po Zatoce Gdańskiej.
By umilić podróż, w czasie rejsu jest zagwarantowana muzyka na żywo, pyszne przekąski i napoje w pokładowym barze oraz wykwalifikowana i sympatyczna obsługa. 

Więcej Zobacz na mapie

Rejsy z Żeglugą Gdańską

Jeśli chcemy się wybrać w dłuższy rejs to możemy skorzystać z usług Żeglugi Gdańskiej, której statki pływają z Gdańska na Westerplatte, do Sopotu i na Hel. Jest to również skuteczny sposób na ominięcie korka samochodowego, bowiem trasy na Hel bywają bardzo zatłoczone, zwłaszcza latem. Statki Żeglugi Gdańskiej odpływają z okolicy Targu Rybnego.

Więcej Zobacz na mapie

SUP

SUP nie jest tylko sportem czy zabawą. Jest narzędziem budowania społeczności osób aktywnych fizycznie i związanych z wodą przez cały rok. Nie trzeba posiadać własnego sprzętu - można go wypożyczyć. Koszt nie jest wysoki a zabawa przednia. To sport, który zyskuje na popularności z każdym rokiem. Pozwala też odkryć Gdańsk z zupełnie innej, wodnej perspektywy. 
 

Więcej Zobacz na mapie